Jak načasovat nákup bitcoinu pomocí dolarového indexu?

5
(3)

Zprávy a souhrny

Jan Charvát
Jan Charváthttp://www.cryptokingdom.cz
Tradingu se věnuji 17 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně analyzuji pátým rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

V dnešním článku společně s videem se mrkneme na můj zřejmě nejdůležitější graf při načasování vstupu do risk off aktiv tzn. do bitcoinu a růstových akcií.

Co je dolarový index?

Pojem dolarový index můžete znát i pod svými zkratkami jako DXY nebo USDX. USA tak měří sílu dolaru vůči měnám svých obchodních partnerů (EUR, JPY, GBP, CAD, SEK, CHF). Tento index roste, pokud dolar posiluje vůči váženému koši zahraničních měn. V případě poklesu indexu to bude naopak.

Proč dolarový index roste střemhlav?

Dolarový index roste neboli americký dolar posiluje hlavně z důvodu probíhající recese a geopolitické situace v dalších vyspělých zemích. Investoři z celého světa se tak poměrně racionálně přesouvají do dolaru právě z následujících důvodů:

  1. Probíhající energetická krize v Evropě
  2. Probíhající nemovitostní krize v Číně
  3. Úrokový diferenciál mezi ECB a Fed
  4. Probíhající medvědí trh na S&P 500 a dluhopisech

Jaké jsou analytické výhledy dolarového indexu?

Zde mám připravené dva scénáře, které bychom měli respektovat nejen dle technické analýzy. Ale i načasování vývoje makrodat v USA, kde prioritně sleduji zhoršení spotřeby retailu, který bude mít vliv na zvýšení nezaměstnanosti.

1. varianta – technický strop

Prvně si ukážeme variantu technického stropu, který má za mě největší pravděpodobnost, že nastane.

Technický strop dolarového indexu
Technický strop dolarového indexu

Dolarový index narazí na rezistence z roku 2001, kde je zároveň i hrana růstového kanálu. Tato varianta je reálná, když ECB začne rychleji zvyšovat úrokové sazby, a zároveň dojde k vyřešení energetické situace a závislosti na Rusku. Svoji roli by mohlo hrát i ukončení války na Ukrajině.

2. varianta – horečka dolaru

V této variantě si budeme hrát s myšlenkou toho, že přijde absolutně vygradování této globální situace. Nastane šílenství v podobě útěku do dolaru jako záchranného přístavu.

Dolarová horečka na dolarovém indexu
Dolarová horečka na dolarovém indexu

Dolarový index sice narazí na technický strop, ale globální situace se nebude zlepšovat. Spíše naopak dojde k dalšímu objevení černých labutí, které umocní sílu dolaru. Dolarový index tak exploduje jako v 90. letech minulého století. Tento scénář je mnohem méně pravděpodobný.

Jak tedy načasovat nákup bitcoinu?

První z možností je DCA model (průměrné dokupování dle nastavené periody) pod 20 000 USD. Tato strategie sníží tlak na emoce, a zároveň na časovou složku analyzování a hledání informací pro načasování vstupu. Druhý model je právě načasování vstupu pomocí technického stropu na dolarovém indexu.

Tento technický strop uvidí úplně všichni, proto by měl mít sílu v podobě lokálního dna bitcoinu. Mějte totiž na paměti, že v momentě poklesu dolarového indexu by měl začít bitcoin růst. V situaci, kdy se dostaneme do fialové rezistence, bychom měli tedy bitcoin nakupovat, ale zároveň být i částí kapitálu připraveni na druhý scénář technické analýzy

YouTube video

Kompletní souvislosti a praktické analyzování nalezneš právě v tomto videu.

Máme pro vás soutěž o iPhone 13 a neomezené ASP členství

Víte, o tom, že si vzdělávací komunity Crypto Kingdom a Kryptotrejder připravili velkou komunitní soutěž, kde můžete vyhrát úplně nový iPhone 13, a zároveň dostanete neomezený přístup ke všem členstvím, workshopům a online kurzům? Stačí jen odpovědět správně na čtyři kryptoměnové otázky pro ověření vašich znalosti, a budete zařazeni do live slosování.

Chci soutěžit o iPhone 13 a ASP členství.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
Hodnocení článku :
     

Rozumný rozbor, osobně si myslím, že FED zvedne ve středu základní úrokovou sazbu „jen“ o 50 bazických bodů a to z důvodu, že je jenom prodlouženou rukou Demokratické strany a Biden by těžko obhajoval třetí pokles v řadě HDP, jako že se stále nejedná o recesi a hlavně se blíží volby, které zásadně ovlivní složení obou komor Kongresu. Shoduji se tedy s autorem na variantě 1.

Azgard
Hodnocení článku :
     

Do budoucnosti nikdo nevidí, takže je to vždy jen půl na půl…. Ale ve středu budeme znát další kousek skládačky. Dík za shrnutí situace.

Reklama: