Jack Dorsey chce decentralizovanou formu Twitteru

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Bývalý generální ředitel sociální sítě Twitter Jack Dorsey ve svém nedávném blogovém příspěvku uvedl, že řešením problémů s cenzurou této platformy je učinit ji odolnou vůči firemní či vládní kontrole. Co dalšího napsal bývalý CEO Twitteru?

Jack Dorsey a svoboda na Twitteru

Jack Dorsey, bývalý generální ředitel sociální sítě Twitter, zveřejnil ve svém nedávném blogovém příspěvku, že prosazuje decentralizovanou formu Twitteru. Dorsey tak reaguje na aktuální úniky konverzací mezi zaměstnanci nazvané #TwitterFiles.

Podle Dorseyho svoboda na sociální síti tkví právě v odolnosti vůči korporacím či vládám. Za další body označil bývalý CEO platformy odstranění příspěvku pouze původním autorem a implementaci moderování prostřednictvím volby algoritmu.

Jack Dorsey také uvádí, že největší chybou bylo zaměřit se na vytváření nástrojů pro správu veřejné konverzace namísto vytváření takových, které umožňují uživatelům sociální sítě, aby ji spravovali a moderovali sami.

Obecně si myslím, že společnosti se staly příliš mocnými, a to mi bylo zcela jasné s pozastavením Trumpova účtu. Jak jsem již řekl dříve, udělali jsme správnou věc pro podnikání veřejné společnosti v té době, ale špatnou věc pro internet a společnost.

Současným generálním ředitelem Twitteru se stal Elon Musk, který často prohlašoval, že vrátí svobodu právě na tuto sociální síť. V současné době vyplívají na povrch důkazy týkající se účelné politické i další obsahové cenzury uživatelů.

Vlády samozřejmě chtějí utvářet a kontrolovat veřejnou konverzaci a využijí k tomu všechny metody, které mají k dispozici, včetně médií. A síla, kterou korporace mají, jen roste.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 18 140 USD dle KMC.

Závěr

Používáte sociální síť Twitter? Co si o slovech Jacka Dorseyho myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na sociální sítě. Celý příspěvek si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img