Irsko zpřísňuje předpisy proti praní špinavých peněz (AML), týkají i se kryptoměn

0
Regulace thajské banky

Výkonný orgán irské vlády schválil zákon, který bude implementovat pátou směrnici EU proti praní špinavých peněz (AML).

Směrnice, která vstoupila v platnost dne 9. července 2018, zavádí nový právní rámec pro evropské orgány finančního dohledu, které upravují digitální měny s cílem chránit před praním špinavých peněz a financováním terorismu.

Rozšíří rozsah o krypto platformy a poskytovatele peněženek, ukončí anonymitu bankovních a spořicích účtů a zlepší výměnu informací mezi orgány. Členské státy EU musí tuto směrnici zahrnout do svých vnitrostátních právních předpisů do 20. ledna 2020.

Kromě uznání směrnic EU ústava zpřísní platné předpisy, včetně využívání „virtuálních měn pro financování terorismu a omezení používání předplacených karet.“

„Ve skutečnosti je praní špinavých peněz trestný čin, který pomáhá zločincům financovat jejich aktivity a přežívat. Zločinci se snaží využít otevřené hranice EU a prostředky na úrovni EU jsou tedy klíčové. Irsko rozhodně podporuje ustanovení páté směrnice EU o praní špinavých peněz.“

– řekl ministr spravedlnosti Charlie Flanagan.

Závěr

Trochu nám tady přituhuje, podělte se o svůj názor na našem Facebooku nebo v komentáři pod článkem. Utahuje se opasek pod záminkou terorismu, nebo je to potřeba?

Zdroj:
cointelegraph.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na