Íránský prezident požaduje legalizaci kryptoměn

1
Iran, Írán, země, vlajka, těžba, kryptoměny prezident
Zdroj: pixabay.com

Ačkoliv je v Íránu zakázaná těžba kryptoměn a další operace, prezident země Hassan Rouhani chce legalizovat obchodování s kryptoměnami a další operace. Co prohlásil íránský prezident na adresu kryptoměn?

Íránský prezident hledá způsoby

Tento týden proběhlo zasedání Rady pro hospodářskou koordinaci kabinetu prezidenta. Íránský prezident Hassan Rouhani na zasedání prohlásil, že je potřeba legalizace aktivit v oblasti kryptoměn, aby byly chráněny národní zájmy.

„Pro legalizaci činnosti kryptoměn a ochranu lidského kapitálu v této oblasti musíme co nejdříve vymyslet řešení a stanovit nezbytné regulace a pokyny“

Rouhani na zasedání dále uvedl, že země musí věnovat pozornost právním a technickým požadavkům týkajících se kryptoměn a digitálních měn. Prezident prohlásil, že povědomí lidí je nezbytné a musí se zabránit neprofesionálním vstupům.

Prezident vyzval ke společnému studiu mezi různými stranami za účelem vytvoření právního rámce pro kryptoměny. Řekl:

„Odpovědné agentury v oblasti kapitálových trhů by měly spolupracovat s médii a kryptoměnovým prostředím v oblasti informací, vzdělávání a veřejného povědomí o tomto fenoménu a jeho pokynech a zákonech.“

Koncem května letošního roku ministerstvo pro energetiku oznámilo, že těžba kryptoměn s elektřinou pro domácnost je nelegální. Těžba kryptoměn je do září 2021 zakázáno na celostátní úrovni. Prezident uvedl:

„Těžba kryptoměn je do konce léta stále zakázána a za přerušení těchto těžebních center jsou odpovědná ministerstva komunikačních a informačních technologií a energetiky.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 36 744 USD dle KMC.

Závěr

Írán by tak mohl v blízké budoucnosti legalizovat kryptoměny na národní úrovni a připravit regulační prostředí nejen pro těžbu bitcoinu. Legalizaci BTC ve stylu Salvadoru však v Íránu nemůžeme očekávat, „prozatím“.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře