Írán chce spustit vlastní kryptoměnu

0
(0)

Írán, Teherán: Íránské orgány oznámily záměr spustit vlastní digitální měnu. Ta by mohla pomoct snížit zranitelnost Íránu vůči vlivu sankcí vedených USA.

Projekt povede banka

Íránský ministr informací a komunikačních technologií uvedl, že projekt bude vedený Íránskou poštovní bankou a dodal, že banka se připravuje na vyhlášení veřejné soutěže na vývoj platformy. Kromě toho byli všichni Íránští techničtí odborníci vyzváni, aby se zúčastnili nadcházejícího tendru. Íránská poštovní banka se podle místních médií zaměřuje na elektronické bankovnictví a vývoj infrastruktury elektronického bankovnictví v zemi.

Írán a sankce

Odstranění hospodářských sankcí vůči Íránu v roce 2016 vedlo k určitému otevření obchodních aktivit země se světem. Írán se však ješte plně nezbavil tíhy sankcí, protože některá omezení – konkrétně ta, která se týkají bankovních transakcí s touto islámskou republikou – stále trvají.

Velké globální banky a finanční instituce zároveň nezabezpečují správu transakcí souvisejích s Íránem. To všechno z obavy, že se dostanou do konfliktu s primárními sankcemi USA, které zakazují služby pro Írán založené na dolarech.

Naděje na změnu

Úspěch kryptoměn v posledních měsících však otevřel v Teheránu diskuzi o používání digitálních měn, díky kterým by se Írán mohl vyhnout dopadu sankcí.

Jaký bude vývoj a podoba nové Íránské kryptoměny pro vás budeme i nadále monitorovat.

Zdroj

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img