IOTA otevře nové centrum v Kanadě

0
(0)

Zprávy a souhrny

V Kanadě bude otevřeno nové centrum společnosti IOTA, v partnerství se společností Kontrol Energy Corp. Ponese název bIOTAsphere a kromě zaměření na využití DLT bude sloužit i jako primární kancelář nadace IOTA v Kanadě.

IOTA je kryptoměna, která má být jedním z hlavních pilířů Internetu Věcí (Internet of Things) a je založena na řízeném acyklickém grafu (DAG), který se nazývá Tangle. Více se o IOTA můžete dočíst zde.

Nové centrum nadace IOTA, s názvem bIOTAsphere, bude otevřeno v kanadském Torontu a ve spolupráci s Kontrol Energy Corp. se bude zabývat především využitím systému distribuované knihy (DLT) v energetice, za účelem snížení nákladů a emisí tak, aby svým partnerům mohli nabídnout výhodnější a úspornější řešení v oblasti energií.

Co je bIOTAsphere

Jedná se o neziskovou instituci, pracující na základě vzájemné spolupráce několika stran. Především lze vidět její potenciál v urychlení rozvoje IOTA, podobně jako Ecosystem. Členové instituce jsou zavázáni minimálně jednou měsíčně sdílet své zprávy o vývoji s členy bIOTAsphere.

„Jsme odhodláni vytvořit inovativní prostředí, ve kterém mezi sebou členové navzájem komunikují a spolupracují.“

„Máme v úmyslu ze své pozice oficiálního partnera aktivně podporovat projekt bIOTAsphere a zapojíme také naše partnerské společnosti.“

Oznámil jeden ze zakladatelů IOTA, Dominik Schiener. Je pravděpodobné, že se výzkumu využití DLT v energetice zúčastní mnoho současných partnerů IOTA.

Čeho chtějí dosáhnout

Prodloužená ruka společnosti IOTA, která má mimo jiné sloužit i jako kanadská kancelář nadace, si vytyčila několik cílů, kterých chce dosáhnout. Mezi hlavní patří snížení emisí na nulu pomocí využití IOTA na trzích s energiemi. Dalším bodem na seznamu je usnadnění komercializace IOTA, jejího využití a vzdělávání zainteresovaných stran v Severní Americe o možnostech využití Blockchainu Tangle a acyklického grafu (DAG) při řešení důležitých a složitých světových problémů. Jedním z posledních cílů je minimalizace dopadu současného technologického rozvoje na životní prostředí.

Společnost IOTA se stala poměrně známou po navázání spolupráce s řadou velkých partnerů a zdůrazňováním potenciálu decentralizovaného rozvoje. Instituce jako bIOTAsphere mohou svým partnerům nabídnout unikátní řešení spolu s potencionální individuální spoluprací a široké škále technologií.

Spolupráce s Kontrol Energy Corp.

Kontrol Energy Corp. se zaměřuje na konsolidaci rozvíjejících se společností na výrobu energie z obnovitelných zdrojů v Severní Americe. Chce tak dělat prostřednictvím koordinovaných fúzí a akvizicí a také s využitím distribuované knihy (DLT) Tangle od IOTA.

„Uvědomění si plného potenciálu distribuované knihy DLT vyžaduje partnerství a spolupráci v technologické komunitě, vedoucí k urychlení vývoje a inovacím,“

řekl Paul Ghezzi, generální ředitel společnosti Kontrol, a dále uvedl:

„Společnost bIOTAsphere bude fungovat jako nezisková organizace s řadou úrovní spolupráce jednotlivých členů.“

Zdá se, že společnost Kontrol Energy má v úmyslu postupně zkonsolidovat všechny začínající společnosti na výrobu obnovitelné energie a ve výsledku vytvořit energetického giganta, pracujícího z velké části na DLT a Tangle.

 


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: