Investoři se hrnou do kanadských ETF na bitcoin. Zájem dosáhl historického maxima

5
(6)

Zprávy a souhrny

Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

O kanadské bitcoinové ETF fondy je největší zájem v historii. Investoři se nyní přímo hrnou do akciových fondů fyzicky podložených kryptoměnou.

Inflow do ETF na ATH

Zatímco odlivy bitcoinů z kryptoburz dosáhly ročního maxima, bitcoinové ETF naopak zažívají světlé chvíle. Přílivy do kanadských bitcoinových ETF jsou na nejvyšší úrovni v historii a důvěra investorů v tato aktiva roste.

V sousedních Spojených státech spotové ETF na Bitcoin představují podle regulační komise SEC vysoké riziko. V Kanadě však mezitím tyto burzovně obchodované fondy podložené fyzickým bitcoinem bujně vzkvétají.

Kanadské bitcoinové ETF podle nedávného výzkumu od ledna zvýšily své držby v součtu o 6 594 bitcoinů. Díky tomu dosáhly historického maxima 69 052 celkově držených BTC.

Jak uvádí společnost Glassnode, největší nárůst zájmu zaznamenal zaznamenal Purpose Bitcoin ETF. Tento fond se pyšní čistým růstem o 18,7 % za uvedené období.

Akumulace, odliv z burz a investice

Glassnode ve své nedávné zprávě Week OnChain poukázala na extrémní odliv kryptoměn z burz. Ten dosáhl v roce 2022 maxima 96 200 BTC měsíčně. Kryptoanalytická společnost uvedla:

„Je docela působivé pozorovat tak silné odlivy z burz (spotové držby), stejně jako přílivy do produktů ETF, aplikací DeFi a akumulačních peněženek na řetězcích, a to navzdory četným makroekonomickým a geopolitickým protivětrům posledních měsíců”

Zájem o ETF odráží celkově zvýšený zájem o investování do hlavní kryptoměny. Nákupní tlak sílil od poloviny března. Těmi, kdo kumulovali nejvíce, byly takzvané krevety a velryby. Krevety jsou investoři, kteří drží 0 až 100 BTC, zatímco velryby jsou ti, kteří drží 1 000 až 10 000 BTC.

Tyto faktory přivádějí Glassnode k závěru, že „nedostatek a nedotčená povaha bitcoinu jako kolaterálu se může znovu vrátit do popředí.”

Analytici dále zmiňují, že jen samotné “krevety” akumulují bitcoin tempem, které odpovídá 1,7násobku denní emise vytěžených mincí. Rezonuje také nedávné dosažení milníku 19 milionů vytěžených mincí, což znamená, že k těžbě zbývají poslední 2 mil. jednotek BTC.

Závěr

Zatímco v USA není v současné době k dispozici žádný takový produkt, metriky ukazují, že investoři jsou po kanadském spot Bitcoin ETF hladoví. 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Martin
Hodnocení článku :
     

Pecka, jak se jmenuje ? Kde se prodává ? Díky 🙏

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: