Instituce se již sedmý týden v řadě hrnou do Etherea

5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Institucionální obchodníci investují do fondů digitálních aktiv založených na ethereu (ETH), které podle nejnovější zprávy zaznamenaly sedm týdnů po sobě pozitivních přílivů. 

Uvedené přílivy dosáhly minulý týden 16,3 milionu dolarů, což představuje celkový příliv 159 milionů dolarů za posledních sedm týdnů.

Vedoucí výzkumu CoinShares James Butterfill v pondělí uvedl, že nárůst tržní nálady pro produkty zaměřené na Ethereum je z velké části způsoben „větší jasností“ související s nadcházejícím sloučením, které je naplánováno na 19. září.

“Věříme, že tento obrat v náladě investorů je způsoben větší jasností ohledně načasování The Merge, kde se Ethereum posouvá od proof-of-work k proof-of-stake.”

Díky Merge dojde ke sloučení hlavní sítě Ethereum s řetězcem Beacon Chain Ethereum 2.0, což dokončí přechod od mechanismu proof-of-work (PoW) k mechanismu konsenzu proof-of-stake (PoS). Od mechanismu PoS konsenzu se očekává, že Ethereum bude bezpečnější, energeticky účinnější a šetrnější k životnímu prostředí.

Očekává se, že tento týden proběhne také sloučení testovací sítě Goerli a Prater, což bude poslední plánovaná zkouška před sloučením mainnetu.

Obchodníci se připravují

Blockchainová analytická firma Glassnode uvedla, že kryptoobchodníci pečlivě čekají na dlouho očekávaný Merge.

V pondělním zpravodaji nazvaném „Betting on the Merge“ analytická firma poznamenala, že po sloučení se opce ETH a futures trh nacházejí v „backwardaci“ – situaci, kdy je aktuální cena aktiva vyšší než ceny obchodování na futures trhu.

“Jak futures, tak opční trhy jsou po září v backwardaci, což naznačuje, že obchodníci očekávají, že sloučení bude událostí ve stylu “nakupte dip, prodejte zisk”.

Nikdo však stále neví, jak Merge nakonec ovlivní cenu Etherea. V nedávném rozhovoru zůstal zakladatel Etherea Vitalik Buterin optimistický ohledně dlouhodobých vyhlídek ETH a řekl, že příběh pravděpodobně zůstane pozitivní i po sloučení – což je aspekt, který ještě nebyl oceněn:

Závěr

Cena Etherea je v době psaní tohoto článku 1 776 USD, což je za posledních sedm dní nárůst o 8,6 %.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ivan

Tak co, koupit ted ci pockat? Nejake navrhy?

anivarK

Instituce zbavení svéprávnosti se hrnou …. Zákazníků najdou dostatek

Milan

Podle všech prognóz a brzkého přechodu na prof-of-stake jsem v polovině června nakoupil asi za 23000kč a chystám se na prodej za 45000kč. Tj. skoro 100% zisk. Pak uvidíme jak bude vypadat to nové spojení a nakoupím znovu. Nevidím v tom problém. Ethereum má budoucnost a hlavně přežije! Doufám, že to smetí, které se objevuje ve směnárnách brzy odpadne. Je jich asi 6500.

Jirka Kulach

Já nakoupil v polovině června roku 2019 ETH za víc jak 100 tisíc Kč a do teď HODL .. proč ? Protože investici kterou nechceš držet 10 a víc let nesmíš držet ani veteřinu ! Ethereum bude stát mnohonásobně víc než dnes ale rozhodně nevím kolik bude stát zítra za měsíc či za rok..

Eduard

Kámo tys koupil já nevím třeba 40 eth po 3-6tis a do teď je držíš ? A tos je ani neprodal a znovu nekoupil když byly v létě kus za 100 000? Pokud si to celou dobu fakt jen držel tak musíš mít jinci skills a mentální výdrž.. klobouk dolů

spot_img