Immunefi: Kryptoměny zaznamenaly ve třetím čtvrtletí 153% nárůst útoků a podvodů

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle zprávy bezpečnostní blockchainové platformy Immunefi došlo v období od července do září 2023 k nárůstu útoků na kryptoměnové a Web3 projekty o 153 % ve srovnání s tím samým obdobím v roce 2022.

Útoky na kryptoměny ve třetím čtvrtletí

V třetím čtvrtletí letošního roku došlo podle nejnovější zprávy bezpečnostní platformy Immunefi k výraznému nárůstu kybernetických útoků, jejichž počet dosáhl 76 incidentů. Ve srovnání s tímto číslem bylo ve stejném období minulého roku zaznamenáno jen 30 útoků. V důsledku těchto útoků v předchozím čtvrtletí byly ukradeny kryptoměny v hodnotě téměř 686 milionů amerických dolarů. Nejvýraznější ztráta, ve výši přibližně 200 milionů dolarů, byla zaznamenána po útoku na platformu Mixin 25. září. Následoval Multichain, kde se ztratilo více než 126 milionů dolarů, a tyto peníze dosud nebyly vráceny.

Skupina Lazarus se během tohoto období proslavila odcizením kryptoměn v hodnotě přes 208 milionů dolarů. Mezi jejich terči patřily centralizované služby, jako jsou CoinEx, Alphapo, Stake a Coinspaid. Celkově ukradla skupina Lazarus 30 % všech kryptoměn, které byly v Q3 odcizeny.

Zajímavé je, že pouze malý podíl těchto incidentů byl spojen s podvody či klamavými praktikami. Pouhých 23 milionů dolarů, což odpovídá 3,3 % celkové ztráty, pocházelo z těchto aktivit, zatímco drtivá většina, 96,7 %, byla důsledkem útoků a zneužití.

Dále zpráva Immunefi poukazuje na to, že hlavní cíl útoků tvořily decentralizované finance (DeFi), kde došlo k 72,9 % celkových ztrát. Naproti tomu centralizované služby představovaly pouze 27,1 % ztrát. Co se týče blockchainových sítí, nejvíce útoků směřovalo na Ethereum a BNB Chain, s 42,7 % respektive 30,5 % ztrát. Ethereum a BNB Chain tak vedly žebříček nejvíce napadených sítí, následované Base a Optimism.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 27 692 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tomto nárůstu myslíte vy? V rámci kryptoměn vždy dbejte maximální obezřetnosti. Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Pro více informací se nezapomeňte přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Kompletní zprávu společnosti Immunefi ohledně útoků na digitální aktiva si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img