Huobi Global údajně plánuje přemístění do Karibiku

4
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Čínská kryptoburza, která se v poslední době musela distancovat od fám o masivním propouštění uvnitř společnosti, odhalila plány na přesunutí svého sídla do jedné z jurisdikcí v Karibiku, přičemž Dominikánská republika je prvním kandidátem. 

Ve zprávě z 1. listopadu, s odkazem na jednoho z členů představenstva, FT odhalil záměr společnosti „vstoupit do Karibiku naplno“. Důvodem je „superpřátelský“ kryptografický postoj v regionu, systémy obecného práva a osvojení anglického jazyka. Mezi Dominikou jsou „předskokany“ mezi místními národy, které hostí Huobi, Panama a Bahamy.

Zástupce Huobi se již loni setkal s předsedou vlády Dominiky Rooseveltem Skerritem za účelem spolupráce společnosti s vládou země na vylepšení své krypto infrastruktury.

V současné době sídlí Huobi na seychelských ostrovech v Indickém oceánu a směnárna má pobočky v Hongkongu, Jižní Koreji, Japonsku a Spojených státech. Podle FT společnost plánuje přesunout do nového ústředí až 200 zaměstnanců z 1600.

Karibik jako ideální místo pro kryptoburzy

Karibik se stal horkým místem pro kryptoprůmysl, zejména s burzou FTX založenou v USA, která se v roce 2021 přestěhovala z Hongkongu na Bahamy. Mezi další společnosti, které se mají zaregistrovat v místních jurisdikcích, patří Binance, C-Trade a PrimeBit.

V říjnu se společnost About Capital Management (HK) Co. Ltd, společnost zabývající se správou aktiv se sídlem v Hongkongu, stala po úspěšné dohodě o odkupu vlastníkem akcií Huobi Global.

Později téhož měsíce čínský kryptobloger Colin Wu uvedl, že po převzetí společnosti rezignovali dva nejvyšší manažeři a společnost se připravuje na snížení počtu svých 1600 zaměstnanců.

Závěr

Ačkoliv mluvčí společnosti Huobi vyvrátil fámy o hromadném propouštění a poznamenal, že společnost „se těší zdravému peněžnímu toku“, připustil, že kvůli poklesu trhu s kryptoměnami by stále mohlo dojít k určitému snížení nákladů, i když nebylo jasné, co by to mohlo znamenat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img