[Hot news] Pozor na tato rozšíření prohlížeče Chrome, obsahují malware

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin se vzpamatoval a je opět nad 50 000 USD • Jack Dorsey spustil NFT horečku • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě. TRHY Kryptotrhy se během víkendu silně...

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.
[speaker]

Softwarový architekt, známý na Twitteru pod jménem WizardofAus varoval držitele kryptoměn před rozšířením prohlížeče Chrome pro kryptopeněženky Ledger, který údajně obsahuje malware.

Pokud máte nainstalované rozšíření (extension) pod názvem Ledger Secure, okamžite to odinstalujte. Toto rozšíření obsahuje malware, které odesílá vaši seed frázi zpět autorům rozšíření. Nejde tedy o produkt z dílny Ledgeru.

Ledger se k problému také vyjádřil na svém Twitter účtu – jedná se o tzv. phishing útok a pokud jste si již toto rozšíření nainstalovali, ve tweetu je odkaz na informace jak dál postupovat. Můžete také pomoci tím, že toto rozšíření nahlásíte.

Tip redakce: Jak ochránit své kryptoměny

Pozor na to, co instalujete

Jen před pár dny došlo k odhalení dalšího podobného útoku, tentokrát šlo o rozšíření prohlížeče Chrome. Peněženka pod názvem „Shitcoin wallet“ údajně „vstřikuje“ škodlivý javascript kód z otevřených oken prohlížeče, který poté ukradne data uživatelů.

Závěr

Opatrnosti není nikdy dost a to platí zvlášť ve světě kryptoměn. Proto si dávejte dobrý pozor, co instalujete na svá zařízení, pokud je používáte zároveň pro manipulaci s kryptoměnami.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře