[Hot news] Češi vykupují jídlo, Němci zlato a Američané…

0
(0)
V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

V posledních dnech, kdy ve světě zuří pandemie koronaviru, je zajímavé sledovat, jak se chovají někteří lidé nebo dokonce celé národy. Dnes se podíváme na srovnání Čechů, Němců a Američanů.

Situace v Čechách

V Čechách se vše točí zpravidla kolem jídla. Naši spoluobčané vzali obchody útokem a potraviny mizí z pultů rychlostí blesku.

Vedle již tradičních položek, ke kterým patří rýže, těstoviny, mouka či trvanlivé paštiky, začali lidé v posledních dnech skupovat i ovoce a zeleninu, trvanlivé jídlo, hygienické pomůcky a elektroniku.

Situace v Německu

To u našich západních sousedů v Německu je situace poněkud odlišná. Kromě jídla začali Němci ve velkém skupovat zlato. Například v Berlíně se u jednoho ze specializovaných obchodů na prodej zlata vytvořila několikametrová fronta.

Berlín, lidé
zdroj: reuters.com

Inu Němci, kdy se v těchto nejistých dnech propadají evropské i světové burzy, hledají nejbezpečnější úložiště svých úspor. Němci prostě vnímají zlato jako určitou jistotu. A zlato spolu s některými dalšími drahými kovy je vcelku populární investicí.

Berlín, lidé
zdroj: reuters.com

Situace v Americe

To Američané jdou ve svých nákupech ještě o něco dále. V poslední době totiž začali ve velkém skupovat střelné zbraně. A markantní je to zejména ve státech Kalifornie, New York a Washington, kde je situace kolem koronaviru nejhorší. Tady prodeje střelných zbraní zaznamenaly raketový růst.

Američané myslí tedy především na bezpečí své a svých rodin. Mají totiž obavu z paniky, která by mohla vzniknout v souvislosti s nedostatkem jídla a ostatních zásob.

„Politici a odpůrci zbraní nám dokola opakují, že nepotřebujeme zbraně. Ale právě teď, v tuto chvíli, má mnoho lidí opravdový strach a toto rozhodnutí si učiní sami.“

To uvedl jeden z kupujících, devětatřicetiletý John Gore, ve frontě před obchodem se zbraněmi nesoucí název Martin B. Retting.

Závěr

Jak je vidět, každý národ má trochu jiné priority. Zatímco Češi se snaží zajistit si ty nejzákladnější potřeby, Němci myslí trochu dopředu a snaží se uložit si své úspory do vhodného produktu. Američané jsou pak kapitolou sami pro sebe, na prvním místě je obrana majetku a jejich blízkých.

Aby to ale nevyznělo příliš jednostranně, tak samozřejmě i Američané, a to zejména v menších městech, vzali obchody útokem. To posléze způsobilo dočasný nedostatek potravin, což vyvolalo další zbytečnou paniku.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lakatoshi

Jidlo,zlato,zbrane,clovek by rekl ze budou kupovat ten Bitcoin a ono ne.

E15

ten nakupují jen ti nechytřejší z nejchytřejších :-D. A nebo úplní idioti, to se teprve uvidí 😀

Lakatoshi

Hehe,to je pravda.Jen si rikam kdo ten bullrun v dobe krize zaplati.

spot_img