Hongkong jako nová kryptooáza: Independent Reserve otevírá novou pobočku

5
(1)

Zatímco se USA potýká s mnoha problémy, které přináší neustále se vyvíjející kryptoměnové odvětví, Asie se stává centrem inovací a příležitostí pro podnikatele (nejen) v oblasti digitálních aktiv.

Zejména Hongkong se rychle mění v jedno z předních center rozvíjejícího se trhu s kryptoměnami. Díky podpoře Pekingu láká město svým robustním regulačním rámcem kryptofirmy z celého světa.

Mezi těmi, které vyhlížejí potenciální přesun do Hongkongu, je i centralizovaná burza (CEX) Independent Reserve se sídlem v Sydney. Tato australská firma nedávno oznámila, že plánuje prozkoumat možnost otevření pobočky ve městě, protože se očekává, že nové předpisy a regulace, které mají být spuštěny 1. června 2023, vynesou Hongkong do čela odvětví digitálních aktiv.

Kryptofirmy se předhánějí v zakládání poboček v Hongkongu

Adrian Przelozny, generální ředitel společnosti Independent Reserve, ve svém rozhovoru ve středu uvedl, že v blízké budoucnosti plánuje cestu do Hongkongu, aby získal další informace o připravovaných regulacích a mohl tak zvážit město Hongkong jako potenciální místo pro svou novou asijskou pobočku.

V tweetu generální ředitel také prozradil, že tato iniciativa přichází před potenciálně “velkým rokem pro bitcoin” (vzhledem k velkým problémům bankovnictví s frakčními rezervami).

Předpokládá se, že prosperující hongkongská fintechová scéna, která se v současné době může pochlubit více než 800 společnostmi, z nichž 10 % se zabývá kryptoaktivy, bude v roce 2023 ještě více růst.

Americký poskytovatel tržních dat Kaiko mimo jiné taktéž minulý týden oznámil, že přemístí své asijské ústředí ze Singapuru do Hongkongu.

Společnost Independent Reserve, která nedávno představila svou novou platformu Bitcoin.com.Au poté, co loni koupila svou doménu za ohromující 2 miliony dolarů, tak i nadále pokračuje v rozvoji svojí kryptosféry.

Společnost provozuje licencovaného poskytovatele služeb virtuálních aktiv (licensed virtual asset service provider, VASP) v Singapuru, který pro ni pořád zůstává hlavní prioritou. V současné době australská burza nabízí celkem 30 coinů a 120 trading pairs s 24-hodinovým obchodním objemem (trading volume) ve výši 12,58 milionu dolarů.

XRP, největší aktivum na platformě, tvoří 14,6 % celkového objemu obchodů.

Hongkong profituje z regulací v USA

Rozvíjející se kryptoměnové ambice Hongkongu nabírají na síle díky chystanému regulačnímu systému pro burzy CEX a očekávané regulaci stablecoinů plánované na rok 2024.

O tom, že se Hongkong již začíná proměňovat v globální kryptocentrum, svědčí i explozivní nárůst “čínského” krypta v únoru 2023. V jeho průběhu totiž došlo k výraznému nárůstu hodnoty čínských kryptoprojektů, jako je Conflux, která prudce vzrostla o téměř 1 000 %.

Půvab kryptoměn a jejich podkladových technologií, jako je decentralizace, self-custody režim a neměnná nabídka, nadále přitahuje investory, kteří hledají alternativní finanční budoucnost, při které americký dolar nepochybně strádá.

Vzhledem k tomu, že Hongkong pokračuje v budování přívětivého právního rámce pro kryptopodniky, burzy jako Independent Reserve mohou v tomto městě najít ideální prostředí pro svůj růst a expanzi.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img