22.03.23 Analýza XRP/USD – Den D, začíná altcoin rally?

4.4
(5)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

XRP včera strmě kurzově vystřelilo nahoru. Už si ani nepamatuji, kdy naposled jsem se tomuhle trhu věnoval. Ale vzhledem k tomu, že je tak trochu očekáváno altcoin rally, krátce se na XRP podíváme. Respektive se koukneme na dominanci BTC.

Bitcoin dominance u rezistence, altcoin rally?

Bitcoin dominance se po mnoho měsíců zdržovala kolem pásma 40 %. Respektive se od této oblasti dominance nedokázala poměrně dlouho vymanit. Nakonec jsme se ale dostali k blízkosti S/R levelu 48 %, kde jsme byli posledně v létě minulého roku. Vzhledem k tomu, že se dominance nachází u rezistence, hodně se objevují teze, že je to signál k blížícímu se altcoin rally.

Avšak není to žádná jistota. Když jsme byli u řečené rezistence posledně, žádné altcoin rally nepřišlo. Tudíž nemusí přijít ani tentokrát. Je ale pravda, že pumpa na XRP může být dalším jistým signálem. Jde ovšem pouze o jeden altcoin. Zbytek trhu se víceméně drží zkrátka. Podotýkám ale, že nesleduji úplně vše.

XRP agresivně posílilo

Takže XRP se před tou velkou pumpou nacházelo kolem S/R úrovně 0,38 USD. Posléze došlo ke kurzové expanzi o více jak 30 %. Díky čemuž se kurz XRP vyšplhal až nad S/R level 0,46 USD. Nad řečenou úrovní ale trh ztratil rychle hybnost. A v těchto chvílích se kurz spíše propadá zpátky pod hladinu. Z čehož nám zase vyplývá, že kupci nejsou schopni ubránit ani první důležitou hladinu, kterou předtím tak snadno prolomili.

Celá ta pumpa na XRP je hodně zvláštní a nemám v ní zrovna největší důvěru. Hlavně je zvláštní, že se žádný z top altcoinů k růstu nepřidal. Vlastně ADA měla docela slušné momentum. Ale to bylo tak jediné, co jsem zpozoroval. Jestli se každopádně kurz XRP neudrží nad zaznačeným pásmem, šlo evidentně o falešné rally. Respektive vzroste pravděpodobnost, že se cena zase vrátí tam, kde byla před pumpou.

Závěrem

Nevylučuji, že nemůže altcoin rally přijít. Ale pokud k němu dojde, nemyslím, že to bude něco velkého. Dnes večer se hlavně rozhoduje o sazbách, takže uvidíme, jak trhy úvodem zareagují. Připomínám, že dnes v 18:45 je na měnově-politické rozhodnutí Fed speciální stream, kde budu já s Matějem.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Fantom

Pokud vím, tak ta současná pumpa na XRP souvisí se soudním sporem SEC x Ripple a společnost Ripple uvedla, že zveřejní emaily vedoucích pracovníků SEC kde je uveden soukromý názor jednoho z nich, že ETH není cenný papír. Má se za to, že to může pomoci Ripplu k vítězství v soudním sporu. Další kolo soudního slyšení by mělo být následující kvartál. Za sebe ale čekám, že cena zase klesne, to zase jen velcí hráči využili nabídnutou příležitost 🙂

Reklama: