“Hlavu vzhůru” není jen otřepaná metafora. Staň se supehrdinou!

3.7
(3)
Verča
Verča
V živote som sa naučila pracovať s 2 aspektmi, ľuďmi a peniazmi. Keďže s ľuďmi sa človek učí tak povediac celý život, bola to práve oblasť financií, v ktorej som sa rozhodla napredovať. Napriek tomu, že som sa pohybovala a pracovala vo finančnom sektore a študovala ekonómiu - kryptomeny boli a aj sú pre mňa stále výzvou. Keďže obrátená psychológia funguje takmer 100 %, tak mňa dostala veta: „Ženy v krypte nie sú“ (alebo tak do 5 %). Samozrejme k nim patrí vysoký potenciál a zároveň rizikovosť. Netreba však zabúdať ani na ostatné aktíva a možnosti na trhu. Trh je ihrisko pre všetkých. Poďme sa oboznámiť s rôznymi možnosťami a pravidlami hry, ktoré nie vždy platia.

Řeč těla zásadním způsobem formuje naši osobnost. Sociologové a psychologové se shodují, že to, co neřekneme slovy, prozradí o nás řeč našeho těla. Dokonce ještě více než slova samotná. Ale dokáže řeč těla ovlivnit i to jak se cítíme a jednáme? Návod, jak přesvědčit ostatní a v první řadě sám sebe, že jsme úžasní, nejlepší a skvělí je jednoduchý. “Hlavu vzhůru” najednou není jen otřepaná metafora.

Psychologické výzkumy ukazují, že to, jakým dojmem působíme, neovlivňují jen naše slova, ale spíše způsob, jak mluvíme, jak se chováme a jak celkově vystupujeme.

Řečí těla můžeme formovat i sami sebe

Řeč těla funguje na úplně jiných principech než verbální jazyk. Gesta, pózy a mimika neprocházejí editováním tak jako myšlenky v hlavě. Netřídíme je, jako když vybíráme slova. S tělesnými pohyby se nám taktizuje a manipuluje těžko a je to náročnější, než se slovy, tvrdí vědci.

Vzájemné formování

Řeč těla neumíme dokonale nacvičit a ani zcela ovládat. Má vliv na formování naší osobnosti a na to, jak nás kdo vnímá. Chůze, postoj, to jak sedíme, stojíme, rozhazujeme rukama nebo máváme hlavou působí na naše okolí a zároveň to ovlivňuje i to, jak vnímáme sami sebe a jací jsme.

Způsob, jakým se neseme životem, určuje i naši cestu. Když vidíme, že náš postoj ztělesňuje stud nebo bezmocnost, propadneme danému stavu. Postupně se smíříme s emocemi, činy a také výsledky, které se nám nelíbí. Samotné držení tele je zdrojem osobní síly. Změna postoje z nás neudělá jiného člověka, ale umožní nám být tím kým jsme a cítit se lépe.

Uzavřený postoj a otevřený postoj

Když roztáhneme ruce do prostoru, demonstrujeme sílu a tak nás vnímá i okolí. Cítíme se velkolepě, jsme uvolněnější, opravdovější a přesvědčivější. Mít pod kontrolou řeč těla, neznamená zajímat pouze silné pózy, ke kterým si můžeme zobrazit video níže. Zároveň si začneme uvědomovat, že se chováme bezmocně mnohem častěji, než si myslíme a můžeme to změnit. V případě pokud se stahujeme do sebe, zmenšujeme svůj obrys, hrbíme se, tak vysíláme signál, že trpíme a chceme být neviditelní. Ztrácíme se v pocitech méněcennosti, strachu a bolesti.

Zdroj: www.ted.com/talks/amy_cuddy_your_body_language_may_shape_who_you_are?

Předstírej tak dlouho dokud tomu i sám neuvěříš!

Říká se předstírej tak dlouho dokud tomu i sám neuvěříš. A opravdu platí, že fyzickým předstíráním ať už síly nebo slabosti můžeme ovlivnit to, jak se cítíme a jaký máme na sebe názor a komunikujeme to neverbálně i okolí.

Jak nacvičit silný postoj?

Když zaujmeme silný postoj jen na minutu, už to ovlivní pozitivně náš celkový pohled. Studie zjistily, že lidé jsou ochotnější riskovat a cítí se mnohem silnější, než v případě lidí, kteří měli slabé postoje. Dokonce procvičování postojů vyzařujících sebevědomí, i když se tak právě necítíme dokáže ovlivnit hladiny testosteronu (hormonu asertivity) a kortizolu (stresový hormon) v našem mozku a může mít dopad i na naše šance na úspěch. 

Pozice kobry v józe  má při setrvání v pozici 3 minuty také tento pozitivní efekt. Vzpřímené, otevřené a smělé držení těla mnohé výhody. Podobný a méně nápadný postoj je i sezení s rovnými zády. Sebevědomé držení těla tak způsobí usměrnění vašeho cítění, myšlení, chování a budete se cítit silný, soustředění, přesvědčiví i v nejnáročnějších situacích.

Závěr

Sociopsycholožka Amy Cuddy, tvrdí: “Předstírejte, kým chcete být. Až se takovým člověkem opravdu stanete”. Jako důkaz nabízí desítky případů testovaných lidí i vlastních klientů, u kterých formulka s předstíráním účinně fungovala. Můžete se inspirovat její knihou Tady a teď nebo videem z konference TED.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img