Herní tokeny jsou na vzestupu

4.8
(5)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Miliony dolarů v BTC přesunuty mezi kryptoburzami • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Obchodník varuje před medvědím trhem a propadem cen krpytoměn • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Kryptotrhy následovaly zlato a Wall...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

V letošním roce kromě masivního boomu decentralizovaných financí (DeFi) zažívají svou cenovou explozi také non-fungible (NFT) tokeny. Herní tokeny předvedly za minulý týden tržby téměř jeden milion amerických dolarů.

Blockchainové hry

Technologie blockchain je velmi inovativní technologií, která se dokáže implementovat do mnoha průmyslových odvětví. U herního průmyslu tomu není jinak. To dokazuje právě vysoká popularita herních tokenů v letošním roce.

Začátkem letošního roku se strhl boom okolo blockchainové hry Decentraland a The Sandbox, kde si uživatel může koupit vlastní digitální pozemek a přetvářet si ho bez omezení k obrazu svému. Před týdnem ovládali tabulku Sorare, Cryptopunks a Superrare.

Sorare je hra umožňujícím hráčům sbírat digitální předměty z limitované edice a řídit svůj tým snů. Za minulý týden činily tržby 221 052 USD. Další sběratelskou hrou v tabulce je Cryptopunks fungující na blockchainu Etherea. Zde činily tržby 182 619 USD.

Významné tržby zaznamenaly také hry jako Decentraland, The Sandbox nebo třeba Foam Signal. Podobný úspěch je tak známkou toho, že o sběratelské hry s digitálním vlastnictvím je velký zájem a do budoucna se tržby mohou několikanásobně zvýšit.

Umělci také rádi využívají blockchainové platformy pro své nejnovější výtvory, kde mohou pohodlně prodávat svoji uměleckou činnost bez nutnosti vernisáží. Ukázal to před nedávnem slavný britský umělec Terry Flaxton prostřednictvím blockchainu Etherea.

Na veškeré NFT tokeny se můžete podívat pod přiloženým odkazem zde.

Závěr

Herní tokeny nadále rostou a letošní rok ukázal, že toto odvětví pořád nabírá na síle. V Kryptomagazinu jsme se rozhodli připravit pro vás herní sekci, kde budeme toto odvětví aktivně sledovat. Těšit se můžete na recenzi revoluční blockchainové hry Pizza Heroes, kterou pro vás připravujeme.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře