Hedgeové fondy plánují do roku 2026 držet 7 % aktiv v kryptu

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Nedávný průzkum mezi 100 předními zajišťovacími fondy na světě dospěl k závěru, že finanční ředitelé plánují do roku 2026 alokovat více než 7 % jejich portfolií do Bitcoinu a dalších významných kryptoměn.

Zvýšení podílu kryptoměn a fondy

Podle nedávného průzkumu Financial Times velké hedgeové fondy zvýší svůj podíl v kryptoměnách na 7 %. Pokud fondy plánují opravdu navýšit počet digitálních aktiv držených ve svém portfoliu, jednalo by se o částku asi 312 miliard amerických dolarů.

Sedmnáct procent respondentů v průzkumu uvedlo, že chce držet více než 10 % aktiv v kryptoměnách. Oproti předešlým létům se bude jednat o velmi významný posun kupředu. Zájem o kryptoměny roste.

Výkonný ředitel David Miller z investiční společnosti Quilter Cheviot Investment Management dokonce prohlásil, že hedgeové fondy si dobře uvědomují nejen rizika spojená s kryptoměnami, ale také jejich dlouhodobý potenciál.

Téměř všichni respondenti uvedli, že kryptoměny budou představovat alespoň 1 procento z jejich celkového portfolia. Některé zajišťovací fondy však nadále zůstavají opatrné. Korespondenti z Morgan Stanley a Oliver Wyman v nedávné zprávě o digitálních aktivech uvedli:

„V tuto chvíli zůstávají investice do kryptoměn omezeny na klienty, kteří mají vysokou toleranci vůči riziku, a i přesto jsou investice obvyklým nízkým podílem investovatelných aktiv.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 40 005 USD dle KMC.

Závěr

O kryptoměny tak nemají zájem pouze retailoví investoři. S rostoucí popularitou Bitcoinu a dalších altcoinů roste zájem ze strany institucionálních investorů a velkých finančních domů. Adopce bitcoinů probíhá i mezi vládními činiteli, například El Salvador přijal BTC jako národní měnu. Více informací z průzkumu Financial Times naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Zdroje:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: