Guvernér britské centrální banky: Bitcoin jako měna zatím selhal

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Podle vyjádření Marka Carneyho, guvernéra britské centrální banky, Bitcoin jako měna zatím selhal. 

Bitcoin jako měna zatím selhal

Guvernér během proslovu ke studentům na univerzitě Regent’s v Londýně sdělil, že vysoká volatilita nejznámější digitální měny na světě vyvolává velké obavy. Dodal také, že co se tradiční úlohy peněz týče, tak tam Bitcoin zatím selhává. Neslouží jako uchovatel hodnoty, protože se nachází po celém světě a také není široce používán pro směnu zboží a služeb.

Nicméně i Carney na dotaz studentů přiznal, že technologie blockchainu, na které je Bitcoin založen, se může v budoucnu ukázat jako užitečná pro ověřování finančních transakcí decentralizovaným způsobem.

Další kryptoskeptik

Carneyho výrok není překvapující. Většina centrálních bankéřů a osobností z Wall Street zaujala ke kryptoměnám podobný postoj. Nedávno například guvernér německé centrální banky Jens Weidmann argumentoval, že nahrazení fiat měn Bitcoinem je příliš riskantní.

Začátkem tohoto měsíce uvedl člen představenstva Evropské centrální banky (ECB) Yves Mersch, že kryptoměny “nejsou peníze”, zatímco Agustin Carstens, generální ředitel Banky mezinárodních zúčtování (BIS), tvrdil, že je to “bublina, Ponzi schéma a katastrofa” a to vše v době, kdy globální trhy klesaly o biliony dolarů.

Závěr

Centrální bankéři pochopitelně nemohou kryptoměnám přijít na jméno, zvláště pak těm populárním. Vypadá to ale, že trhy si na podobné komentáře už zvykly a nereagují prudkým poklesem, jako před několika týdny.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img