Grayscale: Kryptoměny jsou budoucnost financí, myslí si více než 50 % Američanů

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle nedávno zveřejněného průzkumu společnosti Grayscale více než 50 % obyvatel Spojených států amerických si myslí, že kryptoměny jsou budoucnost financí. Co dalšího se uvádí ve studii této investiční společnost?

Grayscale a nejnovější průzkum

Americká společnost zabývající se průzkumem trhu The Harris Poll spolu s digitální společností Grayscale zveřejnily nejnovější průzkum, ve kterém uvádí, že více než polovina Američanů vidí kryptoměny jakou budoucnost financí.

Průzkumu se účastnilo více než 2000 dospělých Američanů starších 18 let. Veškeré údaje byly podle oficiálního sdělení váženy na základně věku, pohlaví, rasy, což mělo za cíl odrážet zastoupení každé skupiny obyvatel země.

Nejvyšší povědomí (70 %) o kryptoměnách má podle průzkumu mladší generace ve věku 18 až 34 let. Necelých 50 % obyvatel USA uvedlo, že kdy slyšelo o kryptoměnách. Co se týká rasové složení, silnější povědomí o kryptoměnovém průmyslu převládalo u černochů a Hispánců (více než 60 %). Portál Cryptopotato uvádí:

Podobně asi jedna třetina černochů, Hispánců a mladých lidí uvedla, že rostoucí inflace a zpomalující se ekonomika je přiměly k většímu zájmu o kryptoměny. Zhruba podobný podíl již vlastní digitální aktiva.

Kromě demografických údajů nejnovější průzkum zasáhl také do politiky. Demokraté mají větší povědomí o kryptoměnách než republikáni. 88 % demokratů a 77 % republikánů však uvádí, že americký kryptoměnový průmysl vyžaduje mnohem více regulací.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 20 861 USD dle KMC.

Závěr

Co si o průzkumu myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na sociální sítě. Na oficiální stránky společnosti se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
callidus

Myslet si můžou,ale realita je zcela jiná. Pomatený amik je stejně ovladatelný jako rus. Nechají si nakukat cokoliv.

spot_img