Google použije Coinbase a začne přijímat kryptoměny za své cloudové služby!

5
(4)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Google: začátkem příštího roku budou uživatelé moci platit za cloudové služby pomocí kryptoměn, jako jsou bitcoiny a ethery, prostřednictvím Coinbase.

Google začne přijímat kryptoměny

Světoznámá nadnárodní společnost provozující kromě stejnojmenného vyhledávače či webového prohlížeče také například YouTube – Google – začne přijímat krypto za své cloudové služby. V úterý o tom informovalo CNBC.

Google oznámil, že kryptoplatby umožnila nová dohoda s největší americkou kryptoburzou – Coinbase. Ta umožní vybrané skupině zákazníků platit za cloudové služby pomocí digitálních měn již od začátku příštího roku.

Podle CNBC technologický gigant plánuje prozkoumat i další služby kryptoburzy. Konkrétně zvažuje používání Coinbase Prime, institucionální úschovné služby pro ukládání a obchodování kryptoměn.

Amit Zavery, viceprezident, generální manažer a vedoucí platformy ve společnosti Google Cloud, vysvětlil, že ze začátku budou platby kryptoměnami přijímány pouze od vybrané skupiny klientů. Konkrétně je řeč o těch, kteří jsou již aktivní ve Web3 prostřednictvím integrace Coinbase Commerce. Nicméně časem bude Google novou platbu za službu nabízet i ostatním zákazníkům.

Google Cloud aktivně posiluje svou přítomnost ve světě Web3 přinejmenším od zveřejnění příspěvku na blogu z 27. ledna, v němž se uvádí, že spustí celý interní tým věnovaný digitálním aktivům.

Coinbase na oplátku “zamává Amazonu”

Z novinky bude nepochybně těžit společnost Coinbase. Ačkoli bližší podrobnosti nebyly zveřejněny, lze očekávat, že si platforma z každé transakce ukrojí určité procento, jako je tomu zvykem u jiných obchodů Coinbase Commerce.

Kryptoburza již mezitím oznámila, že v rámci dohody přesune některé ze svých datových aplikací, které byly původně uloženy pomocí Amazon Web Services, do Google Cloudu.

Viceprezident obchodního rozvoje Coinbase Jim Migdal k dohodě prozradil, že rozhovory s Googlem o platbách, službě Prime a využití cloudu se připravují již měsíce.

Závěr

Dohoda mezi Coinbase a Google se stává nejčerstvější spoluprací Gigantů, ve které figurují kryptoměny a související produkty či služby. Zatímco v minulosti jsme slýchali o záměru některých z největších korporací na světě proniknout do technologie blockchain, tentokrát se předmětem stává přímo krypto, byť prostřednictvím centralizované burzy.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img