Globální financování rizikového kapitálu dosáhlo výrazného minima

5
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Financování rizikového kapitálu (VC) je nyní nejnižší za posledních 9 čtvrtletí. Konkrétně jde o částku 74,5 miliard dolarů.

Podle nejnovější zprávy CBInsights zveřejněné 11. října tato čísla naznačuje 34% mezičtvrtletní (QoQ) pokles, největší čtvrtletní pokles za deset let a pokles o 58 % ve srovnání s vrcholem zaznamenaným ve 4. čtvrtletí 2021.

Obchodování také kleslo o 10 % a dosáhlo „pouze“ 7 936 obchodů, přičemž stále dominovaly americké firmy, které představovaly 49 % veškerého globálního financování neboli 26,7 miliardy USD v rámci 2 866 obchodů ve 3. čtvrtletí 2022.

Financování VC 3. čtvrtletí 2022. Zdroj: CBInsight

Jednorožci také upadají

Soukromé společnosti v hodnotě 1 miliardy dolarů nebo více, označované také jako Unicorns, už nevznikaly tempem jako dříve. Ve 3. čtvrtletí bylo navíc zřízeno pouze 25 jednorožců, což je nejméně od 1. čtvrtletí 2020, přičemž USA připadá na 14 z 25 případů.

Porod jednorožců klesá. Zdroj: CBInsights

Financování maloobchodních technologií, fintech sektor a globální obchody v oblasti digitálního zdraví, to vše se plošně snížilo. Maloobchodní technologie zaznamenaly mezičtvrtletní pokles o 33 %, přestože počet obchodů ve skutečnosti vzrostl o 5 %. Podobně se zmenšil i fintech sektor s 1 160 obchody, které dosáhly 12,9 miliardy dolarů, což je nejnižší číslo od 4. čtvrtletí 2020.

A konečně, sektor digitálního zdravotnictví klesl na nejnižší hodnotu za pět let a získal 5 miliard dolarů v rámci 419 obchodů, přičemž USA tvoří 58 % všech obchodů.

Závěr

V tuto chvíli není jasné, zda bylo dosaženo dna. Pokud jde o financování rizikového kapitálu, výsledky za 3. čtvrtletí mohou být více svázány letním zpomalením. S tlaky na trzích rizikového kapitálu vytvořenými rekordním kapitálem získaným v roce 2021 a skladováním „suchého prášku“ se sníženými investicemi v roce 2022 by další rok financování rizikového kapitálu mohl být velký, samozřejmě v závislosti na globálním makroobrazu.

Jsme nově i na LinkedIn, kde sdílíme nejlepší články. Směle nás tam můžete sledovat. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte připojit také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zábavný a zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img