Gigant Baidu konkuruje projektu CryptoKitties

0
(0)

Zprávy a souhrny

Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Baidu, čínský vyhledávací gigant a přímý konkurent Googlu, spustil novou službu podobnou CryptoKitties. Podobně jako „Leci Gou“ (podobná výslovnost anglickému „Let´s go) se služba zaměřuje na digitální adopci a obchod se štěňaty. Veškeré transakce jsou zaznamenávány v blockchainu. V současnosti není jasné, jestli Baidu pro tento účel využívá síť veřejnou, nebo soukromou.

CryptoDogs

Na internetové stránce jsou dostupná digitální štěňátka z různým vzhledem a cenou, přičemž každé z nich má nějakou unikátní vlastnost. Uživatelé Baidu při adoptování kryptopejska získávají 1000 bodů, s nimiž je možné dále obchodovat s ostatními majiteli.

Nová iniciativa společnosti Baidu je podobná loňské iniciativě CryptoKittes. Ta byla založena na bázi Etherea a v konečném důsledku vedla k záplavě transakcí v této veřejné síti.

Baidu má vlastní Blockchain

Údaje na webových stránkách svědčí o tom, že služba byla vyvinuta právě firmou Baidu. Tato společnost je členem nadnárodního konsorcia, vedeného firmou Linux Foundation.

Baidu podle čínských médií iFeng.com a Leiphone uvedl, že projekt je k dispozici veřejnosti a stále se testuje a vyvíjí. Vyhledávací gigant zahrnul tuto práci mezi nejnovější pokusy v použití blockchainu. Společnost také odhalila svou vlastní blockchainovo-servisní platformu. Na rozdíl od kočičího protějšku CryptoKitties není služba CryptoDogs založena na bázi Etherea, ale používá alternativu, známou jako Achain.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: