Gemini: Brazílie a Indonésie globálními lídry v adopci kryptoměn

4.8
(6)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Nejnovější průzkum kryptoměnové burzy Gemini ukazuje, že téměř 41 % dotázaných účastníků v Indonésii a Brazílii přiznalo vlastnictví kryptoměn. Co dalšího stojí v průzkumu a jak si vedou ostatní země v adopci digitálních měn?

Gemini: Rostoucí adopce kryptoměn

Americká kryptoměnová burza Gemini se ve svém nejnovějším průzkumu zeptala 30 000 lidí ve 20 zemích po celém světě, aby zjistila, jaká část populace skočila do rozjetého vlaku kryptoměnového průmyslu.

Co se týká adopce kryptoměn, Brazílie a Indonésie v současné době vedou tento trend. 41 % dotázaných v těchto zemích přiznalo vlastnictví kryptoměn. Oproti Spojeným státům americkým (20 %) či Spojenému království (18 %) se jedná o značný pokrok.

Kryptoburza Gemini v průzkumu také uvádí, že země, které v posledních měsících prošly významnou ekonomickou krizí, jsou mnohem více nakloněny nákupu kryptoměn jako zajištění proti inflaci. Vyšší počet přichází ze zemí, které jsou postihnuty vysokou inflací.

Gemini také zjistila, že téměř polovina všech držitelů kryptoměn v USA, Latinské Americe a asijsko-pacifické oblasti vstoupila na kryptoměnový trh poprvé v minulém roce. Na stránkách Reuters se uvádí:

„Gemini zjistili, že 79 % respondentů, kteří v loňském roce uvedli, že vlastní kryptoměn, nyní uvedlo, že se rozhodli koupit digitální aktiva pro svůj dlouhodobý investiční potenciál.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 46 642 USD dle KMC.

Závěr

Průzkum kryptoměnové společnosti Gemini stále potvrzuje, že adopce kryptoměn ve světě je stále na vzestupu. Co si o tom myslíte vy? Celou zprávu kryptoměnové burzy Gemini si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se také nezapomeňte připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Zdroje:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: