Gate.io slibuje 100 milionů dolarů na oživení kryptoměn a obnovení důvěry investorů

5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Ve snaze zmírnit negativní dopady medvědího trhu a kolapsu ekosystému spustila kryptoburza Gate.io fond na podporu likvidity průmyslu s počátečním závazkem 100 milionů dolarů.

Vzhledem k tomu, že investoři přesouvají své finanční prostředky z burz do vlastní úschovy, jsou obavy z likvidity trhu bezprostřední hrozbou pro bojující kryptopodniky. Závazek Gate.io ve výši 100 milionů dolarů má za cíl podpořit společnosti, které chtějí změnit strategii a přizpůsobit se měnícím se tržním podmínkám.

Podpora likvidity si klade za cíl pomoci kryptopodnikům udržet si zaměření na své podnikání a zároveň ochranu před nejistotami na trhu.

100 milionů dolarů bude přiděleno vysoce kvalitním projektům, tvůrcům trhu, vysokofrekvenčním obchodníkům a dalším institucionálním klientům a jednotlivcům HNW.

Způsobilé kryptoprojekty získají finanční prostředky až do výše 10 milionů USD, především na tvorbu trhu, tj. poskytování likvidity obchodníkům. Společnost nestanovila žádný termín pro žadatele a doufá, že fond se rozšíří na základě budoucích tržních trendů. V tomto ohledu Lin Han, zakladatel a generální ředitel společnosti Gate.io, uvedl:

Nepředvídané překážky během medvědího trhu by neměly nepříznivě ovlivnit uživatele a brzdit inovace. Nyní je čas spolupracovat na přestavbě, ochraně uživatelů a posílení trhu.

Kromě toho fond Gate SAFU, který vytvořil Gate.io v roce 2019, nadále poskytuje bezpečnostní přikrývku a pojistný fond pro uživatelská aktiva.

Binance Fond

Kryptoburza Binance také převzala odpovědnost za pomoc ekosystému přežít nejisté tržní podmínky.

Nedávno generální ředitel Binance Changpeng Zhao odhalil plány na přidělení 1 miliardy dolarů do fondu obnovy průmyslu. Ozdravný fond navrhovaný Binance je zaměřen na poskytování finanční podpory slibným projektům ve finanční tísni.

Zatímco Binance ještě oficiálně neoznámila spuštění fondu, CZ zdůraznil plány na přijetí relativně „volné“ struktury tím, že umožní do fondu přispívat různým kolegům z oboru.

Závěr

Po krachu FTX burzy ztratilo spoustu investorů v kryptoměny důvěru, následkem toho se trh do značné míry sesypal. Snahy o podporu důvěry a budování fondů na podporu likvidity je určitě cestou jak důvěru znovu posílit.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

“Vzhledem k tomu, že investoři přesouvají své finanční prostředky z burz do vlastní úschovy, jsou obavy z likvidity trhu bezprostřední hrozbou pro bojující kryptopodniky”

To jako že některé burzy už takto na tvrdo přiznávají fejkové transakce a v podstatě i rozkradní vkladů klientů?

spot_img