FTX plánuje vrátit zákazníkům veškeré prostředky, obnova kryptoburzy se však nekoná

4.7
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Kryptoměnová burza FTX, která se aktuálně potýká s bankrotem, oznámila plán na úplné vyrovnání svých zákazníků. Firma se také vzdává svých předchozích úvah o restartu burzy.

FTX: Zákazníci dostanou veškeré prostředky

Po měsících jednání s potenciálními investory a zájemci o koupi se FTX rozhodla neobnovovat svůj provoz kryptoměnové burzy. Namísto toho se zaměří na splacení dluhů svým zákazníkům a věřitelům z prostředků získaných likvidací svých aktiv.

Krok kryptoměnové burzy následuje po bankrotu společnosti, který odhalil silné nedostatky v jejím řízení a technologickém zázemí. Právní zástupce na slyšení u soudu v Delaware uvedl, že FTX byla “neodpovědným podvodem” založená Samem Bankmanem-Friedem, který byl před nedávnem odsouzen.

Kryptoměnová burza FTX uvedla, že se jí podařilo získat více než 7 miliard amerických dolarů v aktivách určených k vyplacení zákazníků, a dosáhla dohod s regulačními úřady, které souhlasily s odložením svých nároků až do úplného vyrovnání se zákazníky.

Výplata zákazníkům by měla být provedena na základě hodnoty kryptoměn v listopadu 2022, kdy kryptoburza ohlásila bankrot. Rozhodnutí FTX však vyvolalo mezi některými zákazníky nesouhlas, protože hodnota bitcoinu od té doby výrazně vzrostla.

Poradci pro restrukturalizaci se musí nyní projít miliony žádostí podaných proti společnosti FTX, aby určili, které z nich jsou oprávněné. Travis Kling, správce fondu, jehož aktiva byla ztracena v rámci krachu FTX, uvedl, že příslib výnosů je vyšší, než očekával.

Americký soudce John Dorsey odmítl stížnosti zákazníků na použití cen z listopadu 2022 a potvrdil plán FTX na využití těchto cen při výpočtu výplat, v souladu s americkým bankrotovým zákonem, který vyžaduje, aby dluhy byly splaceny na základě jejich hodnoty v okamžiku podání žádosti o bankrot.

FTX nyní očekává, že vyplatí všem zákazníkům plné částky, i když upozorňuje, že proces ověřování legitimních nároků zákazníků bude trvat nějaký čas.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 42 119 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se také přidat na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr Kovář

Sprostá okrádačka … na téhle planetě naprosto běžná

Čumsem

Každá burza s vlastním zmanipulovaným shitcoinem (zdravíme BNB 😀 ) smrdí podvodem…

spot_img