Francouzská fotbalová federace zahajuje NFT

0
(0)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Francouzská fotbalová federace spolu s platformou Sorare včera oznámily oficiální NFT sběratelské karty národního týmu. Zpráva přichází během právě probíhajícího fotbalového svátku EURO 2021.

Sběratelské NFT předměty

S probíhajícím fotbalovým šampionátem EURO 2021 ohlásila blockchainová platforma Sorare licenční smlouvu pro francouzský národní tým. Francouzská fotbalová federace zahájila vlastní řadu NFT tokenů před dnešním utkáním týmu proti Německu.

Francie se tak stala první na celém světě, která uzavřela licenční smlouvu pro oficiální digitální sběratelské předměty. Společnost Sorare uvádí, že v současné době diskutuje s dalšími fotbalovými asociacemi po celém světě.

Sorare dále uvádí, že od ledna letošního roku prodala více než 70 milionů amerických dolarů na NFT digitálních kartách a v současné době má 90 000 aktivních uživatelů měsíčně ze 140 zemí. Generální ředitel společnosti Sorare, Nicolas Julia, prohlásil:

„Připojili jsme se k mistrům světa. Je to první z mnoha fotbalových asociací, které se k nám určitě připojí v následujících týdnech či měsících.“

Karty hráčů francouzského národního týmu budou tokenizovány. S jejich statistikami výkonu zaznamenanými na blockchainu budou mít karty hráčů různé skóre a vzácnost pro sběratele sportovních předmětů.

Nejedná se však o první sběratelské předměty fotbalistů. V minulém roce uzavřelo partnerství s blockchainovými platformami mnoho předních evropských klubů, například známý fotbalový tým FC Barcelona, Juventus FC nebo Paris Saint-Germain FC.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 40 317 USD dle KMC.

Závěr

Karty národního týmu jsou tak prvními na celém světě a v blízké budoucnosti určitě přibydou další národní týmy. Přehled všech NFT sběratelských karet francouzského národního týmu naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Zdroje:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: