Francie: Každý čtvrtý podvod se týká kryptoměn

5
(5)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Finanční ombudsmanka Francie, Marielle Cohen-Branche, před nedávnem odhalila, že necelých 25 % finančních podvodů v zemi bylo spojeno s kryptoměnami a investičními schématy. 

Francie a finanční ombudsmanka

Francouzská finanční ombudsmanka Marielle Cohen-Branche před pár dny ve své zprávě uvedla, že přibližně 25 % podezřelých peněžních podvodů ve Francii za loňský rok připadá na kryptoměny.

Ombudsmanka uvádí, že oproti roku 2020 se jedná o 6% nárůst. Cohan-Branche doporučila všem investorům do kryptoměn, aby si vybrali místní společnosti, které mají licenci od AMF a dbali zvýšené opatrnosti. V magazínu Cryptopotato se uvádí:

“Firmy, které chtějí ve Francii poskytovat služby digitálních aktiv, se musí zaregistrovat u Autorité des Marchés Financiers (AMF). Agentura je odpovědná za ochranu investic v zemi a kontroluje dodržování postupů proti praní špinavých peněz.”

Francie se v posledních dvou letech potýká s nárůstem finančních podvodů a někteří regulátoři tak volají po přísnějších regulacích. Před rokem vyzval předseda AMF k vytvoření regulačního rámce pro digitální aktiva.

Šéf francouzské centrální banky zas požaduje přísnější pravidla pro sektor kryptoměn.

“Ať už jde o digitální měny nebo platby, my v Evropě musíme být připraveni jednat tak rychle, jak to bude nutné, nebo podstoupit riziko narušení naší měnové suverenity.”

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 39 767 USD dle KMC.

Závěr

Zvýšený výskyt podvodníků napříč kryptoměnovým průmysl rostl během začátku pandemie koronaviru Covid-19. Podvodníci svým parazitováním na nevědomí lidí tak poškozují jméno kryptoměn. Buďte obezření a v případě nejasnosti se vždy můžete obrátit na nás. Podezřelé podvodné aktivy také sbíráme u nás na discordu.

Celý report francouzského regulátora si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img