Forbes vydal seznam miliardových společností, které používají blockchain – Které to jsou?

0
blockchain

Dne 16. dubna 2019 vydal Forbes seznam s názvem Blockchain’s Billion Dollar Babies. Seznam obsahuje profitující společnosti, které využívají blockchain technologii.

Seznam zahrnuje společnosti z oblasti vývoje kryptoměn a blockchainu, ale také tradiční finanční firmy, jako jsou banky, potravinářské společnosti, firmy v oblasti řízení dodavatelského řetězce a jiné.

Většina společností, které jsou v seznamu uvedeny, patří ke starým známým: Amazon, Walmart, Facebook, ING, Mastercard, Microsoft či Nestlé. Mezi kryptoměnové společnosti, které se v seznamu objevily, patří americká kryptoburza Coinbase, evropská důlní a hardwarová firma Bitfury nebo Ripple, síť finančních služeb založená na blockchainu a tvůrce tokenu XRP.

Seznam Blockchain’s Billion Dollar Babies však neobsahuje pouze strohé informace ohledně toho, která velká firma blockchain využívá. Forbes se soustředil i na to, jaké protokoly dané firmy vužívají. Patří mezi ně protokoly Hyperledger, blockchainové konsorcium Corda, ale i síť Ethereum.

Depository Trust & Clearing Corp

Forbes bere na vědomí potenciál pro blockchain technologii na zjednodušení různých obchodních procesů na příkladu společnosti Depository Trust & Clearing Corp (DTCC). Ta vede záznamy o 90 milionech transakcí denně. V polovině března firma DTCC zveřejnila oficiální vládní zprávu, v níž nastínila hlavní zásady zpracování tokenizovaných cenných papírů provedených po obchodě. Tento dokument poukazuje na jedinečné charakteristiky vznikajícího trhu s tokenizovanými cennými papíry a navrhuje, aby se často uplatňovaly globální politické standardy pro tradiční trhy a aby byly užitečné pro zainteresované strany k identifikaci zákonných povinností týkajících se platforem bezpečnostních tokenů.

Celý seznam Blockchain’s Billion Dollar Babies si můžete prohlédnout zde.

Zdroj:
cointelegraph.com
forbes.com

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro vás připravila Katka S.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na