Fondy používají sociální sítě k předvídání cen kryptoměn – to jim ztěžují fake news

0

Nové algoritmy prohledávají sociální média, aby zjistily, proč bitcoin zažívá v roce 2019 obnovu býčho marketu. Fondy se snaží předvídat také budoucí cenové pohyby. Předvídání jim znesnadňují fake news (falešné zprávy).

Předvídání ceny kryptoměn

Podle zprávy agentury Reuters se zajišťovací fondy snaží získat na trhu výhodu tím, že sbírají data na sociálních médiích. Společnosti vytvářejí počítačové algoritmy, které využívají metrik sociálních médií k předvídání příštích pohybů na trhu. Algoritmy hledají „signály“ kromě Facebooku také na stránkách jako Reddit, WeChat nebo Twitter.

Bin Ren, generální ředitel společnosti Elwood Asset Management, vysvětlil, že implementace algoritmů pro sociální média je velmi složitá a drahá, ale představuje vážnou výhodu.

Pro agenturu Reuters uvedl,

,,Je to zbrojní závod pro finanční manažery. Velmi málo hráčů dokáže realizovat správné algoritmy. Věřím však ve vysokou ziskovost.“

Falešné zprávy

Navzdory příslibu nalezení použitelných údajů na sociálních médiích se tvůrci algoritmů dostávají k novému problému: falešné zprávy (fake news).

Zatímco stroje mohou být naprogramovány na filtrování příspěvků pro konkrétní informace, je pro algoritmy obtížnější rozeznat zkreslené nebo nepřesné výkazy.

Cedrik Jeanson, generální ředitel společnosti BitSpread, vysvětlil:

,,Je to záležitost shromažďování všech informací. Příspěvky, které vidíme na Twitteru, mohou být skutečně falešné zprávy. Jsme vždy velmi opatrní v tom, co čteme ve zprávách, protože většinu času jsme viděli, že jsou zde sklony k zavádějícím informacím.“

Zajišťovací fondy, které hledají výhody na trhu, nejsou ničím novým. Zatímco sociální média poskytují nepřeberné množství dat, bude pravděpodobně trvat určitou dobu, než se algoritmy stanou dostatečně sofistikovanými, aby oddělily dezinformace a spolehlivé informace.

Závěr

Falešné zprávy šířící se sociálními médii nejsou pouze problémem kryptosvěta. Správnost informací vyhodnocená na základě algoritmů je pro budoucí investory a společnosti velkým tahákem. Nutno podotknout, že je otázkou, zda je něco takového vůbec proveditelné.

Co číst dále

Příchod institucí zvyšuje tržní podíl Bitcoinu a sráží altcoiny do kolen

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na