Filipínská SEC udeřila na Binance, obchoduje bez licence

4.5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Kryptoměnová burza Binance podle místního regulátora cenných papírů funguje na Filipínách bez potřebného schválení nebo licence.

Binance a varování ze strany Filipín

Filipínská komise pro cenné papíry a burzu (SEC) vydala [1] 28. listopadu varování před společností Binance a informovala veřejnost, že burza není oprávněna prodávat ani nabízet cenné papíry v zemi.

Oznámení zdůraznilo, že burza jako Binance musí požádat o registraci a poskytnout podrobné informace o nabízených cenných papírech před jejich prodejem veřejnosti. Tyto podrobné informace zahrnují emisní cenu, povahu cenných papírů a další údaje.

Filipínský zákon o regulaci cenných papírů (SRC) také vyžaduje, aby emitenti cenných papírů byli v zemi registrováni, než budou nabízet investiční služby. Emitent by měl také získat sekundární licenci k prodeji nebo nabízení cenných papírů veřejnosti, uvádí prohlášení a dodává:

Na základě databáze Komise není provozovatel platformy Binance na Filipínách registrován jako korporace a působí bez potřebné licence nebo oprávnění prodávat nebo nabízet jakoukoli formu cenných papírů, jak je definováno v části 3.1 SRC.

Obvinění z trestného činu

Kromě fungování bez potřebné licence SEC tvrdila, že Binance nezákonně propagovala své služby v zemi. Regulátor varoval, že subjekty zapojené takto do propagace nebo obchodování mohou být trestně odpovědné podle § 28 SRC.

Jedná se o trestný čin, za který hrozí pokuta až 5 milionů filipínských pesos (90 300 dolarů) nebo odnětí svobody na 21 let, nebo obojí, podle § 73 SRC, uvádí prohlášení.

Navzdory mnoha varováním Binance zjevně zůstala jednou z hlavních platforem pro obchodování s kryptoměnami na Filipínách, přičemž někteří uživatelé před třemi měsíci na sociálních sítích popisovali její místní služby jako „spolehlivé a stabilní“.

Jeden komentátor na Redditu poznamenal, že filipínské úřady pravděpodobně zkopírují regulační rozhodnutí SEC týkající se právního postavení Binance, přičemž uvedl:

Binance je v současné době žalována americkou SEC. Pokud v takovém případě prohraje, každá operace Binance ve většině zemí, včetně Filipín, by se rozpadla jako domeček z karet. Takže kdybych byl vámi, obchodujte na burzách regulovaných BSP, jako jsou PDax a Coins.ph.

Závěr

Tato zpráva přichází několik dní poté, co se generální ředitel Binance Changpeng Zhao u amerického soudu přiznal k porušování amerických zákonů proti praní špinavých peněz a odstoupil z funkce generálního ředitele. V září 2023 se filipínská SEC spojila s americkou SEC v boji proti kryptografickým podvodům.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img