Federální rezervní banky USA uvádí, že stablecoiny mohou být zdrojem nestability

4
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Federální rezervní banky v Bostonu a New Yorku vydaly společné prohlášení, ve kterém upozorňují na potenciální rizika spojená se stablecoiny. Tyto banky tvrdí, že tyto aktiva mohou být zdrojem finanční nestability.

Federální banky Spojených států kritizují stablecoiny

Stablecoiny, digitální měny s hodnotou vázanou na tradiční měnu, se staly populárním nástrojem v kryptoekosystému. Avšak Federální rezervní banky v Bostonu a New Yorku nyní upozorňují na možná rizika spojená s těmito aktivy. Podle těchto bank mohou stablecoiny a fondy peněžního trhu způsobit finanční nestabilitu v případě, že dojde k náhlému poklesu důvěry v tato aktiva.

Banky zdůrazňují, že pokud by došlo k masivnímu odlivu kapitálu z výše zmíněných fondů, mohlo by to vyvolat řetězovou reakci, která by měla negativní dopad na celý finanční systém. Zvláště v obdobích ekonomického napětí by mohly být tyto fondy zranitelné vůči panice na trhu a náhlým výprodejům.

Federální rezervní banky v Bostonu a New Yorku tak upozorňují na skutečnost, že mnoho stablecoinů není regulováno stejným způsobem jako tradiční finanční instituce. To znamená, že v případě problémů nemusí být dostatečné záchranné mechanismy, které by chránily investory a celý finanční systém.

Banky vyzývají k důkladnému přezkoumání regulace těchto aktiv a k zavedení přísnějších pravidel pro jejich provoz. Dále zdůrazňují potřebu spolupráce mezi regulačními orgány na celosvětové úrovni, aby bylo možné řešit potenciální rizika s nimi spojená.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 26 269 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Do jaké míry by se měly stablecoiny regulovat? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Kompletní zprávu pojmenovanou „Runs and Flights to Safety: Are Stablecoins the New Money Market Funds?” si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img