Fed neúmyslně zvyšuje inflaci – tvrdí Pompliano

5
(4)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Zakladatel investiční společnosti Morgan Creek, Anthony Pompliano, prohlásil, že Bitcoin, zlato a nemovitosti půjdou mnohem výše, protože Federální rezervní systém neúmyslně zvyšuje inflaci. Co dalšího prohlásil?

Obavy z vysoké inflace

Anthony Pompliano ve svém nedávném podcastu The Pomp Letter s názvem The Wizards of Federal Reserve prohlásil, že pokusy Federálního rezervního systému (Fed) o kontrolu inflace s nejvyšší pravděpodobností skončí katastrofou – což bude velmi pozitivní pro Bitcoin.

Celý podcast si můžete poslechnout pod přiloženým odkazem zde (ENG).

V současné době Fed dokončuje roční průzkum politiky organizace a údajně zvažuje plán nezvýšit úrokové sazby, dokud se inflace nedostane na hodnotu 2%. Odběratelům podcastu Pompliano řekl, že cesta Fedu může skončit katastrofou.

Pompliano dále uvedl, že centrální banka Spojených států amerických má v průběhu let velmi špatné výsledky se svými inflačními cíli. Anthony tak popsal nejhorší možný scénář, kdy Federální rezervní systém překoná svůj inflační cíl.

Fed při zhoršující se ekonomice musí vytisknout více peněz, ale nemůže dostatečně rychle navýšit úrokové sazby. Anthony Pompliano v podcastu řekl:

„Federální rezervní systém by urychlil inflaci v okamžiku, kdy by ji měl ovládnout. Přál bych si tvrdit, že tento scénář neuvidíme, ale spíše si myslím, že se to skutečně stane.“

Vše kromě dolaru

Pompliano před nedávnem povzbuzoval investory, aby se vyhýbali hromadění hotovosti, jelikož kroky Federálního rezervního systému přispívají k devalvaci amerického dolaru. Index amerického dolaru ICE za červenec kles o 3,9%.

 „Předpokládám, že nemovitosti, zlato, Bitcoin a akcie budou cenově mnohem, mnohem výše než teď. Bitcoin se stane největším vítězem ze všech aktiv, protože je nejvíce volatilní.“

Závěr

Pandemie koronaviru způsobila ve světě nebývalý zmatek na trzích. Investoři tak hledají bezpečná úložiště hodnoty, neboť ve světě prosazují vlády své stimulační balíčky v hodnotě několika bilionů amerických dolarů.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: