Expert předpovídá další rozšíření kryptoměn v Rusku – tady jsou důvody

4.8
(5)

Mezinárodní sankce jsou hnacím motorem pro přijetí kryptoměn v Rusku, uvedl kryptografický expert Jurij Myšinskij. To podle něj pravděpodobně podnítí další růst tohoto odvětví.

Pro ty, co netuší, tak Jurij Myšinskij je předsedou představenstva Asociace pro digitální transformaci v Rusku. Krom jiného také poznamenal, že historicky byl “vztah Ruska ke kryptoměnám” poněkud “rozporuplný”.

Rusko a kryptoměny

Ruští zákonodárci se pokoušejí prosadit návrh zákona, který by v zemi legalizoval těžbu kryptoměn. Ten by průmyslovým těžařům uložil povinnost platit ze svých výdělků daně. Mnozí pozorovatelé komentují, že to pravděpodobně povede k obrovskému nárůstu těžby kryptoměn v Rusku.

Několik domácích výrobců energie by rádo zřídilo datová centra pro těžbu kryptoměn s využitím přidruženého plynu v místech těžby ropy. Ministerstvo financí tak chce naléhavě zajistit zvýšení příjmů legalizací těžby kryptoměn.

Centrální banka však chce, aby tokeny vytěžené při těchto operacích byly směněny a “nevstupovaly do ruské ekonomiky”. Banka však bude mít pravděpodobně velké potíže zajistit, aby tomu tak skutečně bylo.

Do zákazu kryptoměn se Rusku nechce

Banka v minulosti opakovaně vyzvala k zákazu kryptoměn, ale pro-průmyslové síly ve vládě jsou i nadále vehementně proti. Myšinskij to vysvětlil takto:

Zpočátku vláda vydávala prohlášení, že kryptoměny nebudou v Rusku nikdy legalizovány. Pak přišly kompromisy, které navrhovaly využití některých výhod kryptoměn, ale zaváděly regulace.

Expert naznačil, že snahy o vytvoření legislativy související s kryptografickým sektorem se zatím ukázaly jako bezvýsledné a že rozhovory o kryptografii nakonec nikam nevedly. Naznačil však, že se začíná rozvíjet pro-kryptoměnový přístup.

V současné době se v oblasti kryptografie objevují nové trendy. Zpočátku vláda tvrdila, že krypto nelze používat jako jednotku v interních výpočtech. Nyní však bere na vědomí určité výjimky.

A jak poznamenal, na konci roku centrální banka hovoří o “testování” používání kryptografických prostředků jako platebního nástroje v “mezinárodním zúčtování”. Myšinskij říká že “to ukazuje, že se kryptoměny stávají součástí mezinárodního finančního obrazu Ruska”.

A navzdory snahám Spojených států a EU Myšinskij tvrdí, že krypto nabízí velký potenciál pro ruské společnosti, které se snaží obejít mezinárodní sankce. Krypto tak dle jeho slov může kompenzovat účinky “některých” sankcí, včetně bankovních zákazů.

Koneckonců kryptoměny nemohou být kontrolovány mezinárodními finančními institucemi.

Závěr

Myšinskij tak ve svém příspěvku dospěl k závěru, že sankce poskytly Rusům dodatečnou pobídku k podnikání spojeného s kryptoměnami, ale stále se “nestaly hlavním důvodem”, proč se Rusové pro krypto rozhodují.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img