Exodus BTC z burz pokračuje

3.8
(6)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Exodus pokračuje, kryptoinvestoři stále přesouvají své bitcoiny z burz, ale ne nutně za účelem jejich prodeje. Množství BTC držených mimo burzy je nyní na historicky nejvyšší úrovni, což naznačuje dlouhodobou důvěru v toto aktivum.

Exodus z Binance i dalších burz pokračuje

Velký exodus z kryptografické burzy Binance se zpomalil, ale Bitcoin stále opouští centralizované burzy. Dne 13. prosince opustilo Binance více než 5 miliard dolarů, když investoři začali panikařit ohledně její schopnosti odolat runu.

Největší světová kryptoměnová burza podle objemu tuto bouři nejspíš ustála. Mince však nadále opouštějí Binance i další burzy. Podle Glassnode opustilo burzy za posledních 24 hodin přibližně 1,4 miliardy dolarů v bitcoinech. Nicméně čistý odliv BTC z burz se zpomalil na pouhých 641 milionů dolarů.

CEO Binance uklidňuje uživatele

CEO Binance Changpeng Zhao reagoval na příval strachu, nejistoty a pochybností (FUD), které se objevily po zvýšeném počtu výběrů z burzy. [1]

Dne 14. prosince Changpeng Zhao prohlásil, že nedávná vlna výběrů z burzy “nepatří ani do první pětky”. Více výběrů jsme zpracovali během krachu Luna a kolapsu FTX, řekl.

Ve snaze potlačit nervozitu investorů šéf Binance dodal, že nyní se situace stabilizovala. “Vklady se vracejí,” řekl.

Exodus kryptoměn z Binance

Od pádu FTX na začátku listopadu přesouvají investoři do kryptoměn svá aktiva mimo centralizované burzy. Dne 13. prosince došlo k prudkému nárůstu výběrů z burzy Binance, což podnítilo vlnu FUD ohledně toho, zda je tato burza další na řadě.

Dokonce i agentura Bloomberg uvedla, že z burzy byly staženy 2 miliardy dolarů. Čísla však mohla být vyšší než 5 miliard dolarů. Ať tak či onak, zdá se, že Binance odliv zastavila, přičemž Changpeng Zhao prohlásil, že jde o “běžnou činnost”.

Kolik má Binance opravdu v rezervách?

V souvislosti s nedávno zveřejněným důkazem o rezervách Binance se stupňují obavy. Přestože Binance má ve svých rezervách obrovské zásoby BTC, zpráva byla pouze přehledem, nikoli úplným auditem. Navíc jejich veřejně zveřejněné peněženky obsahují podle Nansen.ai cca 60 miliard dolarů rezerv.

Závěr

Je tedy stále nejasné, zda Binance opravdu disponuje dostatečným množstvím prostředků a zda by v případě dalších masivních výběrů měla na vyplacení svých uživatelů. Situaci budeme nadále sledovat. Mezitím se můžete podělit s dalšími čtenáři o názor na celou aféru kolem Binance v komentáři pod článkem nebo na sociálních sítích.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pikeš
Hodnocení článku :
     

Do prdele, mám tam všechno v termínovaných úsporách ..

Karelader

Hlavně nepanikařit. Myslím, že to nebude tak horké, jak se zdá. Pokud by padla Binance, tak myslím končí i celé krypto.

Martin

Držím palce ..ale

Jan

Trezor, Ledger nazdar…

Poslední editace 1 rok před přes Jan
Higlanderov
Hodnocení článku :
     

Já už ani neumim přečíst nadpis a píšu blbosti. Už mi to připadá, že někdo schválně chce potopit další burzy a potopit krypto v mainsteamu .

Poslední editace 1 rok před přes Higlanderov
Dariusz Matuszyński

Po FTX ten tlak na Binance je teď šílený a není to náhoda. Je to tlak ze všech stran a někdo na tom je zainteresován… Věříme však, že to CZ a Binance Zvládne 🙂 Ty burzy se postupně snaží zlikvidovat stejna parta lidí..

spot_img