Evropská komise zaujala oficiální stanovisko vůči blockchainu

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

O roku 2018 se v souvislosti s kryptoměnami často hovoří jako o roku adaptace, ale rovněž jako o roku regulací. Víme, že asi všem jde toto jedno kouzelné slovo – regulace – krkem, nicméně faktem zůstává, že se jí nevyhneme a že kryptosvět velmi ovlivní. Jaký vliv může mít na trh, jsme podrobně popsali v tomto článku. Nikdo z nás nechce strašit nebo rozšiřovat FUD, ale regulace mohou mít ještě mnohem výraznější vliv na trh, a proto o nich třeba vědět co nejvíce.

Evropská komise a blockchain

Dne 8. března vydala Evropská komise oficiální stanovisko vůči regulování FinTechu, v rámci kterého se věnovala i blockchain technologii. Podle oficiálních oznámení má být toto stanovisko jakýmsi plánem do budoucna, v němž je nastíněna struktura a postup, jakým bude FinTech regulován.

V oficiálním stanovisku například stálo, že:

“Technologie jako blockchain mohou být skutečně převratnými technologiemi, zejména ve finančním světě.”

Jedna z členek komise pro digitální hospodářství Mary Gabriel, prohlásila:

“Musíme vybudovat silnou strukturu, podle které budou digitální měny regulovány, abychom podpořili rozkvět dané technologie. Rovněž ale musíme zabránit všem rizikům, které digitální měny přinášejí a musíme ochránit zákazníky.”

The Action Plan

“The Action Plan”, velmi příznačně nazvaná část prohlášení, se bude skládat z 5 částí, v nichž půjde o vytvoření EU FinTech Laboratoře, Blockchain Observatoře a propagace a digitalizování informací registrovaných firem. Stejně tak budou mít na starost cyber bezpečnost, ale také nejvhodnější “omezení” pro dobro FinTechu a všech zúčastněných stran.

V budoucnu by se také mohlo přidat financování pomocí crowdfundingu ve FinTechu (například ICO), jako jedna z hlavních částí zkoumání blockchainu. Prozatím však Evropská komise zůstává zaměřena hlavně na FinTech a regulace s ním spojené.

Závěr

Ať se nám to líbí nebo ne, regulace přijdou. Můžeme se snažit tuto realitu odmítat, ale dříve či později zjistíme, že vlády se rozhodly kryptoměny zregulovat, zdanit nebo jinak omezit. Je tedy jen na vás, zda těmto zprávám budete věnovat pozornost, nebo ne. Avšak dříve či později zjistíte, že se určitá omezení v kryptosvěte dotknou i vás.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img