Ethereum masivně mizí z burz, připravuje se na velký pohyb

4.9
(11)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

V posledním týdnu došlo k významnému odlivu Etheru z centralizovaných burz. Pohyby tak naznačují rostoucí důvěru investorů v budoucí cenový vývoj této kryptoměny.

Pohyby etherea naznačují růstový trend

Podle nedávných dat analytické společnosti IntoTheBlock investoři minulý týden vybrali z centralizovaných burz přibližně půl miliardy Etherea. Jedná se tak o největší množství od února letošního roku. Fenomén, kdy investoři přesouvají své kryptoměny z burz do soukromých peněženek nebo tzv. cold wallet, obvykle signalizuje očekávání růstu cen a je považován za indikátor býčího sentimentu mezi držiteli.

Významný odliv ETH z burz může mít několik důvodů. Jedním z nich je schválení obchodovaných fondů (ETF) na Ethereum v Hongkongu a nedávno dokončený Bitcoin halving, který historicky spouštěl býčí rally napříč trhem. S masivním výběrem ETH z burz by mohlo dojít k poklesu nabídky na těchto obchodních platformách. Vysoká poptávka od velkých subjektů, jako jsou emitenti spotových ETF, by mohla pohánět cenu druhé největší kryptoměny světa vzhůru.

Zároveň ukazují data z futures trhu Ethereum, že tento trh stojí na prahu impulzivního pohybu. Analýza od pseudonymního analytika Shayana z CryptoQuant naznačuje, že trh s Ethereem může být na pokraji nového a prudkého pohybu směrem nahoru nebo dolů.

Sentiment na futures trhu významně ovlivňuje cenové pohyby, protože intenzita dlouhých a krátkých pozic, stejně jako možnost velkých likvidací, působí jako spouštěč volatility. Právě zmíněný sentiment lze odhadnout podle stavu otevřených zájmů, který ukazuje počet otevřených kontraktů na futures na několika kryptoměnových burzách.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 66 782 USD dle KMC, cena ETH pak kolem hodnoty 3 188 USD.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Jaká je vaše cenová predikce pro následující období? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Pro více informací se nezapomeňte přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Kompletní zprávu CryptoQuant naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img