Ethereum dosáhlo nového ATH 3500 USD! Glassnode hlásí růst on-chain aktivity a odliv ETH z burz

0
(0)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Blockchainová analytická firma Glassnode říká, že aktivita v síti Ethereum (ETH) prudce stoupá, zatímco druhá největší kryptoměna zaznamenala nové historické maximum (ATH).

Ethereum překonává kryptotrh

Jak sami vidíte na trhu, některé kryptoměny z první desítky se tento týden dokázaly vymanit z nadvlády Bitcoinu a vykázat výrazný růst i navzdory zbytku trhu. Kromě Dogecoinu, který žene vzhůru hype, bylo na začátku týdne právě Ethereum nejvýraznějším altcoinem, který nezastavitelně rostl na nové ATH. Nakonec růst ETH vytvořil nové cenové maximum na ceně cca 3 a půl tisíce dolarů.

Glassnode hlásí růst on-chain aktivity

Glassnode uvádí, že druhá největší kryptoměna dle tržní kapitalizace Ethereum zaznamenává vyšší propustnost, protože těžaři ETH upravili Gas limit (poplatků) na blok na 15M, což vedlo k poklesu cen poplatků, a tedy ke zvýšení objemu transakcí.

„Celková propustnost řetězce Ethereum dosáhla tento týden nového historického maxima 16,5 transakcí za sekundu. Předchozí maximum 13,5 TPS bylo stanoveno na vrcholu bull runu v roce 2017, který byl od té doby zastíněn po většinu roku 2021.“

Odliv ETH z burz

Glassnode ve své týdenní zprávě uvádí, že investoři jasně přesouvají velké množství ETH z centralizovaných burz do svých soukromých peněženek. Zpráva uvádí, že burzy nyní drží pouze 12% z celkové nabídky etherů.

Rostoucí zájem o prostor decentralizovaného financování (DeFi) je pak krypto datovou společností vyčíslen na 22,8 % mincí Ethereum, které jsou uzavřeny ve smart kontraktech.

Klesající NVT

Růst on-chain aktivity v síti Ethereum podle Glassnode vede k poklesu poměru „NVT ratio“, který je považován za bullish indikátor. Jedná se o poměr tržní kapitalizace sítě a objemu on-chain transakcí vyjádřených v USD.

Společnost uvedla:

„Níže uvedený graf ukazuje, že vývoj Ethereum NVT silně klesá od ledna 2020, zejména od výprodeje v březnu 2020. Nedávno zvýšená propustnost transakcí také v posledních několika týdnech snížila poměr NVT, což naznačuje podporu nedávné konstruktivní cenové akce.“

Závěr

Ethereum již dosáhlo ceny, na které jsme mohli vidět Bitcoin na dně předchozího bear marketu a dosáhlo nového ATH – cca 3500 $. Společnost Glassnode v souvislosti s tím uvádí, že růst ceny krále altcoinů mohl podpořit nárůst on-chain aktivity.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: