Ethereum Constantinople hard-fork proběhne 28. 2. – kde je nejlepší držet ETH tokeny?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin udržel 13 000 USD a roste • Paul Tudor Jones: Kupovat Bitcoin je jako investovat do akcií Apple  • a...

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě.  TRHY Cena Bitcoinu se v rozpětí...

BTC, DeFi, ETH – Týdenní přehled zpráv aneb co podstatného se událo minulý týden

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

Zatímco cena Etherea v posledních dnech klesla ze 160 na 140 dolarů, Constantinople update by se znovu již odkládat neměl. Po dvou zklamáních se tak, zdá se, konečně dočkáme přechodu na nový protokol.

Přesný datum hard-forku však není znám. Přechod na nový protokol se uskuteční během bloku č. 7 280 000. Pokud bude těžba pokračovat bez větších změn, dočkáme se ho už ve čtvrtek. V případě výkyvů hashrate sítě Etherea však můžeme nabrat nějaké zpoždění, případně k forku dojde už ve středu.

Pokud vás zajímá nejlepší odhad vytěžení bloku č. 7 280 000, můžete sledovat oficiální odpočet na této stránce.

Co dělat během hard-forku?

V případě že máte vaše ETH tokeny na burze, která bude Constantinople podporovat, nemusíte dělat nic. Pokud vaše burza nebude podporovat tento update, měli byste změnit burzu. Ethereum je druhá největší kryptoměna podle kapitalizace a ignorování Constantinople update svědčí o tom, že něco není v pořádku.

Pokud vaše ETH tokeny uchováváte v peněžence na webu (Metamask, MyCrypto, MyEtherWallet), nemusíte dělat nic. Stejně tak nemusíte dělat nic, pokud využíváte mobilní peněženky Coinbase, Status.im nebo Trust Wallet nebo hardwarové peněženky Trezor, Ledger nebo KeepKey.

V nejbližších dnech si také dejte pozor na phishing. Pokud vám na e-mail přijde zpráva, že máte kvůli Constantinople updatu zadat heslo nebo nějakým jiným způsobem vyzradit vaše přístupové údaje, buďte obzvlášť opatrní. NENECHTE SE NACHYTAT! Toto období je ideální pro scammery, kteří hledají důvěřivé oběti.

Co je Constantinople?

Constantinople je druhá polovina updatu Ethereum mainnetu známého pod názvem Metropolis. Jde o vylepšení Ethereum blockchainu, které ho má připravit na přechod na protokol Casper a nový Proof-of-Stake konsensus. Jinými slovy, další velký update po Constantinople už bude znamenat konec těžby Etherea na grafických kartách.

Nás, obyčejné lidi, nemusí Constantinople nijak zvlášť zajímat. Vylepšení se budou týkat hlavně vývojářů decentralizovaných aplikací (dapps) a minerů. Constantinople sníží odměnu za vytěžení bloku z 3 ETH na 2 ETH. Zároveň oddálí difficulty bomb (exponenciální růst obtížnosti těžby) o dalších 12 měsíců, což dá vývojářům Etherea dostatek času na přechod na Proof-of-Stake.

Constantinople updatu jsme již věnovali mnoho článků. Všechny důležité informace najdete zde.

Co číst dále?

Investiční společnost Fidelity přijala Bitcoin Lightning Torch 

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Samuel S.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

7 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře