Ethereový coin mixer Tornado Cash je zpět na GitHubu!

5
(1)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Kód kryptomixéru Tornado Cash je opět na stránce GitHub. Na web pro vývojáře se vrací po smazání kvůli sankcím americké vlády.

Tornado Cash zpět na GitHUbu

GitHub stáhl kód nástroje pro anonymizaci ethereových transkcí ze svých webových stránek během několika hodin po zákazu ministerstva financí minulý měsíc. Platforma pro sdílení kódu nyní Tornado Cash vrací na svou stránku.

Kryptomixér, který potkal nešťastný osud poté, co na něj americké ministerstvo financí uvalilo sankce a došlo i na zatčení vývojáře, je nyní opět na platformě GitHub. Zde si jeho kód může kdokoli přečíst a volně jej použít.

Ethereum core vývojář Preston Van Loon byl jedním z několika hlasitých členů krypto komunity, kteří vyzvali Github, aby odblokoval úložiště kódu Tornado Cash. Loon nyní s radostí oznámil zprávu o odblokování kódu kryptomixéru na Twitteru.

Dříve řekl:

Kód je projev a svoboda projevu je ústavní právo, které stojí za ochranu.

Sankcionování kryptomixérů má pomoct v boji proti praní peněz z Ruska a dalších zemí

Jak k tomu došlo

Mluvčí GitHubu uvedl pro Decrypt, že za navrácením Tornado Cash na jejich stránku stojí objasnění americké vlády.

Vize GitHubu je být globální platformou pro spolupráci vývojářů. Důkladně prověřujeme vládní sankce, abychom si byli jisti, že uživatelé a zákazníci nebudou ovlivněni nad rámec toho, co vyžaduje zákon, a zasazujeme se o ochranu spolupráce na otevřeném zdrojovém kódu po celém světě. Vítáme nedávné vládní objasnění týkající se veřejně dostupného zdrojového kódu a sankcionovaných subjektů a obnovili jsme některá veřejná úložiště.“

Proti rozhodnutí zakázat kryptomixér Tornado Cash se postavila celá řada lidí a společností z kryptosvěta.  Anonymní troll dokonce zašel tak daleko, že brzy po zařazení na černou listinu poslal celebritám ethereum z peněženky spojené s Tornado Cash. Vláda pak řekla, že k takové nevyžádané transakci nebude přihlížet.

Tento měsíc Coinbase, největší kryptoměnová burza v USA, financovala žalobu proti americkému ministerstvu financí kvůli zákazu kryptomixéru. 

Závěr

Americké ministerstvo financí minulý měsíc zařadilo na černou listinu Tornado Cash, protože zločinci – včetně severokorejské státem podporované hackerské skupiny Lazarus Group – jej používali k praní špinavých peněz. Nyní je však jeho kód zpět na GitHubu.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: