ETH nebo ADA? Více než 100 společností chce přejít z Etherea na síť Cardana

4.3
(8)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Cardano (ADA) je v posledních měsících jedním z nejlepších hráčů v krypto prostoru. Charles Hoskinson, spoluzakladatel blockchainového projektu, nyní v rozhovoru prozradil slibné podrobnosti o budoucnosti projektu.

I po spuštění sítě Goguen Mainnet, které proběhlo začátkem března, avšak existuje jen několik projektů, které Cardano nyní používají. To vše by se ale mělo brzy změnit. Už v letošním roce by totiž na síti mělo být možné programovat smart kontrakty.

Charles Hoskinson navíc v jednom ze svých rozhovoru oznámil, že mnoho společností již uvažuje o migraci z Etherea (ETH) na blockchain Cardana:

„Plně připraveno je více než 100 společností, které chtějí přejít z Etherea na Cardano, až bude plně vyvinuta jeho funkčnost.“

Je euforie kolem Cardana oprávněná?

Nicméně existuje i kritika tohoto blockchainového projektu. Nic Carter, spoluzakladatel společnosti pro krypto analýzy Coin Metrics, zdůraznil, že v současné době neexistuje jediná aplikace na Cardanu:

„Nevím o jediné populární aplikaci nasazené na Cardanu, ani jsem mezi vývojáři neviděl žádné nadšení pro tuto platformu.“

Proto je pro něj záhadou, proč se ADA v posledních měsících stala tak populární. Má však podezření na souvislost s očekáváním, že by ADA mohla v dohledné budoucnosti nahradit Ethereum.

Mnoho investorů proto mohlo v současné době vkládat své naděje do Cardana jako budoucího inovačního centra pro aplikace inteligentních smluv. Mnoho investorů má velká očekávání, zejména pokud jde o Decentralizované finance (DeFi) a non-fungible tokeny (NFT).

Cardano míří do Afriky

Z rozhovoru s Hoskinsonem však vyplývá, že Cardano se chce zaměřit i na jiné oblasti.

„Mým cílem je, aby státy používaly blockchain Cardana. Nezajímá mě Uniswap ani CryptoKitties a další věci. Je to bublina, jako Beanie Babies a Pet Rocks.“

Díky přímé spolupráci se státy a společnostmi si Cardano klade za cíl získat důležitost a dlouhodobě hrát proti Ethereu. V tom by měla hrát ústřední roli zejména Afrika.

Je pochybné, zda lze tento ambiciózní projekt v současné době realizovat. Podle společnosti Electric Capital se počet vývojářů aktivně zapojených do Cardana mezi lety 2018 a říjnem 2020 zdvojnásobil.

Ve srovnání s jinými krypto projekty se jedná o relativně nízký růst. Je však třeba poznamenat, že tento vývoj by se mohl rychle změnit, jakmile bude funkce inteligentních smluv integrována.

Závěr

Cardano má velmi silnou komunitu fanoušků, velmi dobrou míru decentralizace a vizi stát se nejpoužívanějším blockchainem. Pravdou však je, že těch projektů na jejich blockchainu není nyní mnoho. Plánovaný upgrade by to ale mohl rychle změnit.

Tento článek nenahrazuje investiční poradenství, investice na krypto trhu jsou prováděny na vaše vlastní riziko. Investujte jen tolik, kolik jste ochotni ztratit.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

14 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: