Electron Cash peněženka nyní i pro „hloupé“ telefony!

0
electron cash

Letos v únoru oznámila firma Coingeek, že bude financovat tým vývojářů pro Electron Cash. Od té doby zaznamenala elektronická peněženka Bitcoin Cash (BCH) prudký vývoj, například integraci Coinshuffle a novou verzi peněženky pro iOS. Nyní byla spuštěna další verze peněženky Electron Cash, která může běžet na tzv. hloupých telefonech (jako stará tlačítková Nokia na obrázku).

Mohlo by vás zajímat: Vše o Bitcoin Cash

Verze Java J2ME

Tento týden tým Electron Cash vydal verzi Java J2ME, která zpřístupňuje Electron Cash i  pro „hloupé“ mobilní telefony podobné oblíbeným a méně sofistikovaným telefonům Nokia.

„Electron Cash zveřejnil novou peněženku: J2ME verzi Electron Cash. J2ME znamená Java Micro-Edition,“

vysvětlil vývojář Electron Cash v rozhovoru pro Coingeek. Uživatelé Electron Cash tak nyní budou mít přístup ke své elektronické hotovosti i z telefonu se základními funkcemi, jako je Nokia 216. Budou mít stále přístup k opravdové peněžence Bitcoin Cash SPV se všemi výhodami, které nabízí, včetně ovládání vlastních soukromých klíčů a schopnosti obnovit svou peněženku z tzv. „mnemonic seed phrase“.

Bitcoin Cash i pro méně rozvinuté země

Možnost mít peněženku Electron Cash i na „hloupých“ mobilních telefonech je zajímavá také proto, že tato peněženka by mohla přispět k rozšíření kryptoměny v oblastech, kde jsou tyto telefony běžné nebo i převládající. Tyto oblasti zahrnují Asii a Afriku a podle výzkumu Counterpoint existuje na celém světě kolem 1,3 miliardy uživatelů, kteří mají tyto telefony.

Zdrojový kód verze Electron Cash J2ME je k dispozici ke kontrole na portálu Github.

Zdroj: Bitcoin.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na