EEA spolu s dalšími giganty začínají vytvářet kryptostandardy!

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Tether přidal na blacklist adresy v hodnotě 46 milionů dolarů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitfinex a Tether čelí soudu o 850 mil. USD • Podvody na YouTube stále kvetou • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin a...
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem Kryptomagazinu.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám 🙂

Enterprise Ethereum Alliance (EEA), ve spolupráci s předními mezinárodními společnostmi včetně Microsoftu, zahájila iniciativu Token Taxonomy Initiative. Iniciativa se bude snažit definovat tokeny v netechnických a meziodvětvových termínech. Má za cíl přiblížit a rozšířit použití tokenů v běžných firmách. 

Mezi členy iniciativy údajně patří globální poradenská společnost Accenture, banky Santander a JPMorgan Chase, inkubátor ConsenSys, auditor z velké čtyřky EY, technologické společnosti Intel, Microsoft a IBM, konsorcium Blockchain R3 a další.

Nová iniciativa Token Taxonomy Initiative si klade za cíl vytvořit společný soubor termínů a definic pro tokeny – bez ohledu na to, z jakého blockchainu pocházejí. Tímto chtějí definovat pevný základ pro společnosti a programátory.

Ředitel agentury EEA Ron Resnick uvedl, že standardizace může odblokovat plynulé používání tokenů sloužících jako soubor zboží, finančních aktiv, cenných papírů a služeb v podnikových aplikacích založených na blockchainu. Kromě vysvětlení pojmu a rozsahu tokenů se iniciativa bude snažit zabývat případy použití, taxonomií, terminologií a technickými specifikacemi.

Cílem projektu bude také stanovení technických norem, které utlumí vznik mnoha rozdílných protokolů. Zároveň tímto umožní fungování mezi různými platformami.

Co číst dále?

[Mining] Proof of Stake vs. Proof of Work – Končí doba ASIC a grafických karet?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře