EEA spolu s dalšími giganty začínají vytvářet kryptostandardy!

0
blockchain

Enterprise Ethereum Alliance (EEA), ve spolupráci s předními mezinárodními společnostmi včetně Microsoftu, zahájila iniciativu Token Taxonomy Initiative. Iniciativa se bude snažit definovat tokeny v netechnických a meziodvětvových termínech. Má za cíl přiblížit a rozšířit použití tokenů v běžných firmách. 

Mezi členy iniciativy údajně patří globální poradenská společnost Accenture, banky Santander a JPMorgan Chase, inkubátor ConsenSys, auditor z velké čtyřky EY, technologické společnosti Intel, Microsoft a IBM, konsorcium Blockchain R3 a další.

Nová iniciativa Token Taxonomy Initiative si klade za cíl vytvořit společný soubor termínů a definic pro tokeny – bez ohledu na to, z jakého blockchainu pocházejí. Tímto chtějí definovat pevný základ pro společnosti a programátory.

Ředitel agentury EEA Ron Resnick uvedl, že standardizace může odblokovat plynulé používání tokenů sloužících jako soubor zboží, finančních aktiv, cenných papírů a služeb v podnikových aplikacích založených na blockchainu. Kromě vysvětlení pojmu a rozsahu tokenů se iniciativa bude snažit zabývat případy použití, taxonomií, terminologií a technickými specifikacemi.

Cílem projektu bude také stanovení technických norem, které utlumí vznik mnoha rozdílných protokolů. Zároveň tímto umožní fungování mezi různými platformami.

Co číst dále?

[Mining] Proof of Stake vs. Proof of Work – Končí doba ASIC a grafických karet?

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na