ECB: Dokáže Bitcoin skutečně přinést bezhotovostní společnost?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Vyjadření ze strany bank vůči kryptoměnám může vypadat všelijak. Například takový Jamie Dimon, šéf společnosti JPMorgan, se několikrát vyjádřil více než „zajímavě“ ohledně Bitcoinu a jiných kryptoměn. Dnes přicházíme s jiným prohlášením, které pochází přímo od Evropské centrální banky (ECB) a určitě se nedá považovat za příznivé. Však posuďte sami.

Další prohlášení JPMorgan a Jamieho Dimona najdete zde:
JPMorgan mění svůj postoj ke kryptoměnám
JPMorgan to vidí pozitivně. Blockchain bude přínosem pro bankovní sektor

Evropská centrální banka Bitcoinu nevěří

Benoît Cœuré, francouzský ekonom a jeden z představitelů Evropské centrální banky, vydal oficiální prohlášení ohledně současné největší kryptoměny. Vyjádřil se zejména o její budoucnosti v platebním systému, ale tato vyjádření ani zdaleka nebyla pozitivní:

„Tyto takzvané kryptoměny jsou jen chabou imitací peněz. Také nikdo nevyjadřuje ceny v Bitcoinech. Jen málokdo platí pomocí kryptoměn, pokud vysloveně nejde o kasina nebo hazard. Zároveň se politici správně domnívají, že Bitcoin je i nadále využívaný na nezákonnou činnost.“

Našli vůbec nějaká pozitivní slova?

I navzdory všem negativním slovům, která zazněla od Benoîta Cœurého, se ECB pokusila najít i něco pozitivního, co by nám blockchainová technologie mohla přinést.

„Navzdory tomu, že Bitcoin a celá jeho „rodina“ jsou z časti pofiderní, mohou být náznakem změny, která se ve finančním světě musí stát. Hotovost nebude králem navěky i kdyby se možná zdálo, že v některých koutech světa je v těchto časech nenahraditelná.“

Evropská centrální banka i navzdory těmto informacím údajně spolupracuje s Bank of International Settlements. Jejich spolupráce by prý měla vyústit ve společnou, centralizovanou digitální měnu. Taková centralizovaná měna by potom mohla pomoct státům s likviditou a monetárními nástroji.

Závěr

To, že se banky nebudou vyjadřovat pozitivně o kryptoměnách, je více než pochopitelné. Nikdo nebude dobrovolně říkat kladné věci na svojí konkurenci. Proto některé z bank vydávají až příliš negativní informace a asi doufají, že tím lidi odstraší od investování do kryptoměn. Ale skutečné fanoušky a lidi, kteří vidí potenciál v kryptoměnách a jejich budoucnosti, jen tak rychle neodradí.

Zdroj:
cryptovest.com


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: