Dvě akcie, které jsou podle investiční legendy Michaela Burryho senzační investicí

0
(0)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Michael Burry a jeho Scion Asset Management se staly příkladem pro mnoho investorů po celém světě. Zejména dvě akcie, do kterých investuje, by mohly nabídnout obrovskou příležitost. jelikož pokračují v dosahování zisků.

Michael Burry je investor proslulý především svou sázkou proti trhu s bydlením, která dokonce vedla k vytvoření knižního bestselleru a filmové adaptace z roku 2015. Nyní signalizuje, že si je totiž zřejmě dostatečně jistý potenciálem dvou konkrétních akcií. Tyto dvě akcie doporučuje za vhodné pro dlouhé pozice.

1. Alibaba (NYSE: BABA)

Ve třetím čtvrtletí roku 2023, Burry ve svém portfoliu uzavřel sázku na akcie společnosti Alibaba. Od té doby se cena akcií BABA sice nedosáhla žádných masivních pokroků, ale její výkonnost v roce 2024 a nedávný trendový stav jsou slibné.

V současné době se akcie Alibaba obchodují za cenu 73,35 USD, což naznačuje denní pokles o 0,18 %, pokles o 1,95 % za poslední týden a o 5,70 % za poslední měsíc. Od přelomu roku podle údajů z 13. června jejich cena stoupla o 2,3 %.

Prozkoumejte akcie Alibaba na platformě XTB

2. JD.Com (NASDAQ: JD)

Dalším e-commerce gigantem pocházejícím z Číny, který Burryho zaujal, je JD.Com. Ve stejném trimestru, kdy nakoupil akcie Alibaby, nakoupil 125 000 akcií JD. Využil tak šance nakoupit pokles na těchto akciích v té době, což vedlo k zisku.

Mezitím se cena akcií JD.Com v době psaní článku pohybuje na úrovni 28,77 USD. To znamená 0,51% nárůst za posledních 24 hodin, i když za předchozích sedm dní ztratila 1,73 %. Na měsíčním grafu klesla o 11,52 %. Za rok 2024 se však akciím JD zatím podařilo posílit o 5,57 %.

Prozkoumejte akcie JD.Com na platformě XTB

Po zvážení všech okolností výše uvedené dlouhé pozice Michaela Burryho jistě odrážejí jeho víru v jejich budoucí výkonnost. Je však třeba mít na paměti, že investoři jako Burry si jsou dobře vědomi rizik na akciovém trhu a podstupují je podle vlastního uvážení. Článek proto není investičním doporučením.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img