Dubaj spustila novou platformu pro sdílení dat pomocí blockchainu

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Mezinárodní finanční centrum v Dubaji a banka Mashreq včera společně představily platformu pro sdílení dat pomocí blockchainu v regionu. Cílem má být podpora licencovaných společností a možnost okamžitě otvírat digitální bankovní účty.

Bankovní sektor na blockchainové platformě

Spojené arabské emiráty se rozhodly využít technologii blockchain s cílem podpořit podnikání v zemi. Platforma má zvýšit integritu a bezpečnost podnikových informací (KYC) a zefektivnit otevírání bankovních účtů pro snadnější podnikání.

Banka Mashreq tak využije platformu, která odstraní stávající papírové postupy ověření zákazníků a nahradí je digitální platformou, fungující na technologii blockchain. Vytvoření bankovního účtu pro jednotlivce či společnosti tak bude výrazně jednodušší.

Platforma je nyní aktivní a dostupná pro všechny podnikatele a banky ve Spojených arabských emirátech. Generální ředitel Mashreq Bank, Ahmed Abdelaal, se k technologii blockchainu a nové platformě vyjádřil slovy:

„Důležitý milník pro bankovní sektor. Ve Spojených arabských emirátech banka Mashreq nadále prošlapává cestu k implementaci vznikajících technologií do praktického využití pro naše zákazníky.“

Spojené arabské emiráty na blockchainu

SAE za poslední roky zaujala velmi kladný postoj ke kryptoměnám a technologii blockchain obecně. Kromě platformy pro bankovní sektor se země snaží podporovat mnoho dalších projektů založených na blockchainu.

V dubnu 2018 zahájila vláda emirátů strategii pod názvem Emirates Blockchain Strategy 2021, která si klade za cíl do roku 2021 zlepšit podnikání a předělat 50 % vládních transakcí na platformu blockchain.

Generální ředitel Mezinárodního finančního centra v Dubaji, Arif Amiri, k rostoucím kryptoměnovým projektům řekl:

„Klademe velký důraz na strategickou spolupráci s předními finančními institucemi v rámci našeho závazku Emirates Blockchain Strategy 2021, který urychlí transakce a zlepší efektivitu pracovních procesů pro vládní subjekty a společnosti.“

Závěr

Spojené arabské státy se stávají zemí, ve které se nastavují pravidla pro přijetí kryptoměn a implementaci technologie blockchain do podnikání. Země tak láká investory a odborníky za účelem rozvoje nových technologií a kryptoměn.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: