Drtivá většina blockchainových her ničí tomuto odvětví reputaci

4.5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Ačkoliv (podle údajů výzkumné společnosti Absolute Reports) GameFi odvětví do roku 2028 vzroste na 2,8 miliardy amerických dolarů, většina těchto projektů tomuto odvětví ničí reputaci. Způsobuje to nedostatečný potenciál her a velký rozdíl mezi upoutávkami a finálním produktem.

Drtivá většina projektů GameFi ničí reputaci

Výzkumná společnost Absolute Reports před nedávnem zveřejnila zprávu, ve které odhaduje, že odvětví blockchainových her vzroste do roku 2028 na 2,8 miliardy amerických dolarů. Ukazuje se však, že více než 90 % GameFi projektů sráží reputaci právě tomuto odvětví.

Hráči blockchainových her jsou často zklamáni z finálního produktu. V současné době neexistuje také žádný AAA titul, který by přilákal masy hráčů. V budoucnu by se však postupně mohly tyto tituly objevovat z řad videoherních gigantů. Zpravodajský portál Cointelegraph uvádí:

Čím více jsou očekávání zákazníků nenaplněna a zklamána, tím více se masové přijetí vzdaluje od našeho dosahu. Vývojáři musí pracovat na tom, co skutečně dokážou postavit, nikoli přehnaně slibovat a nedodávat. A to prostě nevidíme tak často, jak bychom chtěli.

GameFi odvětví se stále nachází v rané fázi vývoje, přesto si blockchainového hraní všimlo již mnoho velkých videoherních společností. Na nedávné videoherní konferenci Tokyo Games Show svůj zájem projevil videoherní gigant Bandai Namco, Sega, Square Enix či Ubisoft.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 20 715 USD dle KMC, cena ETH se pohybuje okolo 1 583 USD.

Závěr

Někteří odborníci v minulosti uvedli, že herní průmysl je klíčem k masové adopci kryptoměn ve světě. Co si o tomto odvětví myslíte? Hrajete nějakou blockchainovou hru? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na sociální sítě.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
DaveSK
Hodnocení článku :
     

Zatím z blockchainovych her mám pocit že jsou to jen drahé pasti které sklidí tvůrce a pár pro-hráčů. Mines of Dalarnia vydělávala méně než poplatky za přesun tokenů na peněženku, protože jen co jsem něco vydělal a už mě to posílalo mince a přitom by šlo posílání omezit jen na pár denně. Vidělával na tom BNB chain, každá transakce 200Kč… to je k smíchu. Zabavnost samozřejmě nulová po prvním dni.
Town star od GALA games se stalo “NFT to win” takže jen upravili koncept “pay to win”.
Zatím to vypadá na slepou uličku…

Poslední editace 1 rok před přes DaveSK
spot_img