Bandai Namco, Sega a další herní giganti objevují blockchainové hraní

4.5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle posledních zpráv velké herní společnosti, jako jsou Bandai Namco, Sega, Square Enix či Ubisoft usilují o blockchainové hry. Někteří představitelé volají dokonce po rychlém přijetí blockchainových her mainstreamem. 

Bandai Namco, Sega a další objevují blockchainové hry

Minulý týden probíhal veletrh Tokyo Games Show 2022, kde se představila řada známých herních značek. Zpravodajský portál Cointelegraph zpovídal výkonného ředitele blockchainové platformy Oasys, Ryo Matsubara, který hovořil o adopci blockchainových her herními giganty.

Dle jeho slov velké herní společnosti pracují v současné na tom, aby se ve světě zrychlila adopce blockchainových her. Aktuálně se řada japonských herních gigantů snaží vytvořit vlastní NFT. Matsubara v rozhovoru uvedl:

“Máme společnou vizi blockchainového hraní na výkonné úrovni. Tuto politiku nechtějí změnit. Opravdu chápou budoucí přijetí blockchainu. Nemyslí na, víte, jen na příjmy, chtějí vytvořit budoucnost hraní.”

Ryo Matsubara však poznamenává, že se blockchainových AAA her od videoherních gigantů dočkáme až za několik let, jelikož se jedná o nový koncept. Matsubara v rozhovoru také prohlásil:

“Velkým problémem je zatím to, že mnoho projektů je příliš závislých na ceně tokenů ve hře. V důsledku toho je větší poptávka po spekulaci než po samotné hře.”

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 19 344 USD dle KMC.

Závěr

Někteří odborníci na kryptoměny dokonce uvádějí, že herní průmysl je klíčem k masové adopci kryptoměn. Nesmí se však zapomínat na fakt, že hry musí být vždy zábavné a nikoliv tokenovým kolotočem vývojářů.

Co si o tom myslíte vy? Hrajete nějakou blockchainovou hru? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte připojit také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zábavný a zajímavý obsah.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Robo

Určitě se chystam na Cyberpunkcity, na ELROND blockchainu $EGLD

spot_img