Donald Trump už není odpůrcem bitcoinu. Tvrdí, že s ním „může žít“

4.5
(2)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Uživatelé platformy X poukázali na to, že Trumpova nedávná změna postoje k bitcoinu může být jen volební taktikou. Ta by měla přilákat voliče zaměřené na kryptoměny.

Bývalý prezident Spojených států Donald Trump změnil názor na Bitcoin. Od výroků proti bitcoinu a jeho označování za podvod v době, kdy byl prezidentem, nyní Trump říká, že s BTC dokáže žít a uznává jeho rostoucí poptávku.

Zdroj: twitter.com

Během nedávného rozhovoru pro Fox News byl Trump dotázán na svůj názor na vzestup čínské digitální měny. Podrobně na to, zda je správným způsobem, jak jí čelit, decentralizovaná měna, jako je Bitcoin.

Trump v odpovědi uvedl, že americký dolar je pro něj stále hlavní měnou, ale zároveň uznal rostoucí popularitu a adopci bitcoinu:

Mám rád dolar, ale mnoho lidí to používá [Bitcoin] a upřímně řečeno, žije to svým vlastním životem. Pravděpodobně se bude muset vytvořit nějaká regulace, jak víte, ale mnoho lidí to přijímá. A stále častěji vidím, že lidé chtějí platit bitcoinem, a sledujeme něco, co je zajímavé. Takže s tím dokážu žít tak či onak.

– Donald Trump, zdroj: cointelegraph.com

Trumpův nedávný postoj k největší kryptoměně světa se liší od jeho dřívějších názorů z doby, kdy byl prezidentem. Tehdy Trump Bitcoin odsoudil, označil ho za podvod a údajně nařídil ministru financí, aby šel po bitcoinu.

Trump v současné době vede kampaň jako kandidát v nadcházejících prezidentských volbách v USA v roce 2024. Někteří lidé z kryptoměnové komunity se domnívají, že jeho nedávná změna postoje ke kryptoměně by mohla být politicky motivována. A to snahou přilákat více hlasů z rostoucího kryptoměnového průmyslu. Jiní také poukazují na to, že prostě dělá „přesně to, co Trump umí nejlépe,” což znamená, že se plně neangažuje tak či onak.

Jeden z uživatelů X, Blairja, se domnívá, že Trump záměrně vypustil pro-bitcoinovou větu, po níž následovala věta pro americký dolar. Lidé to přirovnávají k mechanismu lovení ryb, aby zjistili, jaký směr je mezi voliči nejoblíbenější. V průběhu let mnoho politiků využívalo kryptoměny ve svých kampaních, aby přilákali novou generaci technologicky znalých voličů.

Trump je v současné době hlavním favoritem na prezidentskou nominaci Republikánské strany. Za bývalým prezidentem zaostává jeho republikánská soupeřka Nikki Haley.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img