Dominance Bitcoinu stále klesá, zatímco altcoiny posilují, bude další altseason?

5
(3)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Míra dominance bitcoinů (BTCD) unikla z důležité oblasti dlouhodobé podpory. Největší altcoin, Ethereum (ETH), roste jak v USD tak i v bitcoinových párech.

Pokud tento nově zahájený impuls bude i nadále pokračovat, můžeme být brzy svědky dalšího obrovského růstu cen altcoinů.

Bitcoinová dominance se rozpadá

Základním ukazatelem stavu altcoinů ve vztahu k Bitcoinu je index dominance bitcoinů (BTCD). V minulosti pokles tohoto ukazatele znamenal následné „altcoinové sezóny“.

Dosud největší se odehrála na přelomu let 2017-2018, kdy BTCD rychle ztratil 50 % své hodnoty. Za pouhých 5 týdnů, od 4. prosince 2017 do 8. ledna 2018, nastal poklesl ze 71 % na 35,5 %.

V týdenním grafu BTCD vidíme, že na konci prosince 2020 indikátor znovu testoval 71 % oblast jako rezistenci a začal klesat na dlouhodobou 60% oblast podpory.

Po osmi týdnech těsného pohybu v této oblasti došlo k jasnému rozpadu a BTCD minulý týden uzavřel 5% červenou svíčku.

Bitcoinová dominance
BTCD graf od Tradingview 

Pokles byl výrazný, protože vedl ke ztrátě dlouhodobé a rostoucí linie podpory. Tato vzestupná podpora existuje od začátku roku 2018, kdy BTCD klesl na historické minimum 35,5 %.

Pokračování tohoto pohybu dolů by potenciálně mohlo vést k další éře trhů ovládané altcoiny.

Bullish Ethereum

Na podporu tohoto scénáře pomáhá cenová akce Etherea (ETH). Dvojice ETH / USD nedávno dosáhla nového historického maxima poblíž 2 150 USD. V současné době je tato oblast znovu testována a potvrzena jako podpora.

Pokud jde o bitcoinový pár, ETH se odrazil od důležité úrovně podpory a zahájil pohyb nahoru. Dlouhodobý týdenní graf ukazuje, že se pár ETH / BTC pohyboval v létě 2020 paralelním kanálem.

Minulý týden jsme mohli vidět odraz od podpůrné linie kanálu na 0,03 BTC a impulzivní býčí svíčku o 18 %. Pokud bude tah pokračovat, může se ETH potenciálně zvýšit o dalších 40 % do oblasti 0,05 BTC.

Graf ETH / BTC od Tradingview

Pád z podpory

Bližší pohled na graf BTCD nám dává příležitost identifikovat potenciální oblasti podpory.

Obchodník s kryptoměnou @ Pentosh1 zveřejnil graf dominance bitcoinů a zaznamenal potenciální úroveň dlouhodobé podpory mezi 52-53 %. Pentoshi navíc uvedl, že pohyb dolů by se mohl stát parabolickým.

Podobný scénář nastínil @WiseAnalyze, který předpovídá, že krátkodobý odraz mrtvé kočky předchází dalším poklesům.

Krátkodobý odskok by mohl působit k ověření 60% oblasti jako odporu a pravděpodobně by zvýšil dynamiku dalších poklesů.

Největší altcoinová sezóna?

Pokles BTCD pod důležitou oblast podpory spojenou s býčí cenovou akcí ETH vede některé kryptoanalytiky a komentátory k hypotéze o skvělé nadcházející sezóně altcoinů.

Například obchodník s kryptoměnou @TheEuroSniper ukazuje tuto možnost v kontextu s celkovou tržní kapitalizací altcoinů.

EuroSniper poskytl srovnání od června 2016, kdy alt cap prolomil své předchozí historické maximum a zahájil 1,5letou rally. Nyní – osm týdnů po úniku z předchozího ATH 2018 – se zdá, že se scénář opakuje:

Také to naznačuje, že podpora altcoinů nemusí být jen krátkodobou reakcí na relativní stabilizaci ceny bitcoinů, ale začátkem nové, dlouhodobé rally na vrchol.

Některé zajímavé komentáře tweetoval také polský krypto Youtuber @ MaciejTomczyk3, který nás upozorňuje na index Altcoin Season.

Navrhuje, aby investoři mohli zvážit odebrání některých zisků altcoinů ze stolu:

Indikátor altcoinového indexu dosáhl hodnoty 92 – což je hodnota, která zde nebyla od března 2018. Dokud index zůstane nad 75, je vysoká pravděpodobnost, že další altcoinové zisky přijdou.

Závěr

Diverzifikace portfolia směrem k altcoinům je určitě rozumným základem pro vstup každého obchodníka. Samotný vstup na trh však k získání zisku nestáčí. Doporučujeme proto provést pečlivou analýzu, průzkum trhu a především investovat jen tolik, kolik si můžete dovolit ztratit.

Tento článek neobsahuje investiční rady ani doporučení. Každý investiční a obchodní tah zahrnuje riziko a čtenáři by měli při rozhodování provést vlastní průzkum.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: