Dokument: Indie nebude kryptoměny zakazovat, ale regulovat

5
(6)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle indických médií nebude tamní vláda usilovat o úplný zákaz kryptoměn a místo toho bude celé odvětví silně regulovat.

Indie a regulace kryptoměn

Podle zpravodajského portálu Cointelegraph indická vláda zvažuje nový návrh zákona, který navrhuje vytvoření oficiální digitální měny a regulaci kryptoměnových aktiv. Indická zpravodajská stanice informovala, že získala podrobnosti o vládním návrhu.

V článku NDTV se uvádí, že dokument obsahuje návrhy na regulaci kryptoměn jako kryptoměnových aktiv, přičemž Rada pro cenné papíry a burzy Indie (SEBI) dohlíží na regulaci místních kryptoměnových burz.

„Kryptoaktiva budou řešena pomocí stávajících kryptoměnových platforem, které budou regulovány Indickou radou pro cenné papíry a burzy (SEBI) Pro ty, kdo mají kryptoaktiva, bude předepsáno konečné datum, aby je ohlásili a zařadili pod kryptoměnové platformy, což bude regulováno regulačními úřady.“

Investoři v zemi tak dostanou určitý časový rámec, aby ohlásili své držby kryptoměn. Jde o součást vládního tlaku, aby se zabránilo praní špinavých peněz a financování terorismu, uvádí příspěvek NDTV.

Vládní dokument se mimo jiné věnoval také plánům vlastní digitální měny vydané centrální bankou (CBDC). Vláda odloží své plány na vlastní měnu s Reserve Bank of Indie, zatímco se zaměří na kryptoměnový sektor.  Neumožní ale, aby jakákoli kryptoaktiva byla uznána jako zákonné platidlo.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 50 990 USD dle KMC.

Závěr

V Indii se dlouho spekulovalo o tom, jakým způsobem budou kryptoměny v zemi regulovány. Chvíli se spekulovalo i o tom, že Indie zakáže kryptoměny úplně. Poslední zprávy ale ukazují, že kryptoměnový průmysl bude spíše silně regulovaný.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se připojit do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img